Wpis z mikrobloga

#neuronstock - Obserwuj ten tak jeśli chcesz otrzymywać wiadomości o rozwoju projektu Neuron Stock.

Możliwe że będą dzisiaj dwie aktualizacje ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Dzisiaj rozdzieliłem część widokową od liczącej i aktualizującej dane. To znaczy wydzieliłem API do komunikacji webowej i może wystawię je dzisiaj (lub jutro) na serwer z poglądowymi wyliczeniami dla WIG20 i mWIG40 albo S&P 500.
Wyliczenia puszczone na weekend wywaliły się po około 20 godzinach bez podania przyczyny i muszę doliczać.

Powoli zbliżam się do jednego z bottlenecków projektu, stworzenia strony internetowej z pełnym user management, płatnościami i coraz to większymi możliwościami obliczeniowymi, co pozwoliłoby na dodanie innych modeli niż ten jeden przykładowy zastosowany do wszystkich (a jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego ;) ).
Waham się między stworzeniem strony w node/javascript a react i python.
Wszystkie mają swoje za i przeciw, i zwycięzcą raczej będzie język i podejście w którym potencjalnie będzie najmniej pracy.
Najbardziej się skłaniam w stronę Pythona. Chociaż mam w nim najmniejsze doświadczenie, jeśli chodzi o robienie stron internetowych to jest po prostu boski (integracja z cache, pluginy do wszystkiego). Z innej strony dobrze by było zachować jeden stack technologiczny. (Tak, obliczenia piszę w node z babelem, async/await wygrywa tutaj ( ͡º ͜ʖ͡º) ).

Pod czas poświęcony projektowi podchodzi także rozmyślanie nad sposobami finansowania projektu. Możliwe że przetestuję jak się będzie spisywał paypalowy przycisk Donate, gdyż na fundusze unijne raczej nie ma co liczyć, tyle osób nauczyło się wyciągać z tego kasę, że na prawdziwe projekty raczej nie ma miejsca. Kickstarter albo wspieram.to też rozważam, ale nie podjąłem decyzji jeszcze.

dla wyłapania większej uwagi ;) :
#gpw #gielda #programowanie #siecineuronowe
  • 4
@sage_Slav: Tak, mam wiedzę w tym temacie, od paru lat gram na giełdzie i posiadam pewne wykształcenie w tym kierunku.
W przyszłości napiszę co i jak gdyż docelowo każdy będzie miał możliwość tworzenia swoich modeli i sam będzie wybierał o jakie dane chce wzmocnić model i jakie wykluczyć. bottom line is: to nie jest zwykła analiza techniczna ;)
@neuronstock: Analiza techniczna czy fundamentalna to cholernie ciężkie przedsięwzięcie. Ilośc czynników wpływających na wycene akcji jest naprawde duża i dużo z nich wpływa na siebie. Część czynników jest przekłamanych wiec trrzeba by ją najpierw odkłamać przed zrobieniem analizy. Dużo zależy od sytuacji politycznej. Od okresu giełdy (migracja do EM czy kapitalizacja). Ogólnie zaprojektowanie takiej sieci to nie lada wyzwanie (o wiele łatwiej stworzyć kooperujące powiedzmy 5 sieci i każdą nauczyć, niż