Wpis z mikrobloga

Hej, #wroclaw!

Mam dla was pomysl na jednodniowa wycieczke pociagiem.

Jezeli jestescie studentami, mozecie za 26,56zl (w 2 strony) pojechac sobie do Goerlitz - jednego z najladniejszych niemieckich miast.

Cena za bilet normalny w 2 strony wynosi 54zl (ale jak podrozuje para, to jest 30% znizka na bilet dla jednej z osob)

Podroz rozpoczynacie na stacji Wroclaw Glowny, wysiadacie w Zgorzelcu, by przejsc mostem na druga strone do Goerlitz.

Podroz Kolejami Dolnoslaskimi, nowoczesnymi, klimatyzowanymi skladami (lub Deutsche Bahn - niektore pociagi jada az do Drezna)

Podroz trwa zwykle okolo 2h15min (czasami potrzebna jest krotka przesiadka w Weglincu)

Wyjazd rano, caly dzien w Niemczech (piwko, zwiedzanie, obiadek) i powrotny pociag do Wroclawia wieczorem.

#cebuladeals #podroze #oswiadczenie
Zyd_Suss - Hej, #wroclaw!

Mam dla was pomysl na jednodniowa wycieczke pociagiem.
...

źródło: comment_I8FbrHCj8HmJXJPTPYh9dLawUscTvMPR.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Bo tam się nie kupuje biletu. Wystarczy do stacji Zgorzelec, a na moście granicznym obsługa rozdaje darmowe bilety albo olewa sprawę, bo i tak jest za darmo.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss:

Zgorzelec - GÖRLITZ


Podróż pomiędzy stacjami granicznymi Zgorzelec i Görlitz nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami dla podróżnego. Wszystkie bilety jednorazowe i okresowe wystawione do/od stacji Zgorzelec uprawniają do nieodpłatnego przejazdu do stacji Görlitz, natomiast bilety wystawione przez stację Zgorzelec (np. w relacji Węgliniec – Zgorzelec - Jelenia Góra) – do nieodpłatnego przejazdu na odcinku Zgorzelec – Görlitz – Zgorzelec („tam i z powrotem”). Dotyczy to także biletów wydanych
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: warto zobaczyć, bo to zadbane miasto jest.
1. Piwo lepsze i większy wybór jest w Polsce - czasy się zmieniają.
2. Płatności kartą w Niemczech to rzadkość. Warto uzbroić się w gotówkę.
  • Odpowiedz
(piwko, zwiedzanie, obiadek)

@Zyd_Suss: To chyba przewyższy trzykrotnie koszt wyjazdu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zresztą który student wydaje hajs na takie rzeczy? Za te pieniądze to ma lodówke parówek ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Fidelis: Dzięki, takich właśnie informacji potrzebuję( ͡° ͜ʖ ͡°) Może wiesz w jaki sposób tanio i szybko dostać się z Legnicy do Ostravy? Weekend lub dzień roboczy.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Ciekawą możliwością jest bilet Euro-Nysa, który wrzucił @Fidelis Liberec za 25 złotych plus dodatkowe 6 złotych za wjazd i zjazd na górę Jeszted (opcjonalnie) - świetny widok oraz hotel "w chmurach". Byłam i zwiedziłam zarówno Goerlitz jak i Liberec. Uważam, że Liberec jest znacznie ciekawszy, bezpieczniejszy oraz tańszy.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss Polecam zoo w Goerlitz, jedyne które znam do którego można wejść z własnym psem, pogłaskać pisklę kury i świnkę morską, przejechać się na wielbłądzie oraz zobaczyć tybetański opał z kupy jaka
  • Odpowiedz