Wpis z mikrobloga

#samochody #wideorejestrator #xiaomi
Jaki wideorejestrator polecacie? Pożądane przeze mnie funkcje:
- automatyczne uruchamianie (wykrywanie zmiany napięcia z 12V na 14V)
- automatyczne nagrywanie na wyłączonym silniku, gdy wykryje wstrząs (jak np. ktoś przyfasoli mi w zderzak na parkingu)
- szeroki kąt nagrywania

Myślałem nad Xiaomi Yi Dash Cam, ale chyba nie ma właśnie trybu parkingowego.
  • 31
  • Odpowiedz
@3nriqu3: Ooo. To super. Czy byłbyś tak uprzejmy i napisał kilka zdań o tej kamerce. Czy jesteś z niej zadowolony? Czy wrzuciłbyś jakiś przykładowy filmik z niej? Kupowałeś na Ali czy w Polsce?
  • Odpowiedz
@jestem_legenda: Jeżeli odnosisz się do trybu parkingowego to nie do końca tak jak piszesz. Jeżeli nie ma jakiegoś takiego trybu, który reaguje np. na ruch albo wstrząs to po wyłączeniu silnika kamerka będzie nagrywać cały czas niepotrzebnie marnując zasoby. Jeżeli natomiast ma taki tryb to nagrywanie uruchomi się dopiero w odpowiednim momencie.
  • Odpowiedz
@resuf przecież to kwestia jak go podłączysz, czy będzie miał zasilanie cały czas czy po kluczyku dopiero


@jestem_legenda: jak bedzie miał zasilanie cały czas to cały czas będzie nagrywał a chodzi o to, zeby włączało się tylko jak ktoś przywali a tak to żeby był wyciszony
  • Odpowiedz
@resuf: a czytałeś czy nie lepsza w podobnej cenie Xiaomi Mijia ? Bo jest teraz za 40,99$ z kodem XMJAB na gearbest

Poczytaj jakie ma funkcje (polecany sprzet) Viofo
bo na gearbest:
Wideorejestrator VIOFO A119S z GPS
Cena: 95.92
Kupon: ce621f
i bez S
Wideorejestrator VIOFO A119 z GPS
Cena: 79.92
Kupon: ce621f
  • Odpowiedz
@resuf teraz wybieram się na urlop i nie mam za bardzo czasu na zgranie filmu, ale jak nie zapomnę, to wrzucę coś po powrocie. Jak na moje niezbyt wygórowane standardy daje radę. Filmy full HD w 60 fps. Około 180 stopni. Ma wbudowaną małą baterię, więc może się włączyć nawet przy braku zasilania w gnieździe 12V. Włącza się sama przy zapłonie. U mnie wisi z prawej strony lusterka i łapie bardzo szeroki
  • Odpowiedz
też się zastanawiam nad zakupem, ale mnie interesuje wylacznie jedna rzecz... nagrywanie w nocy, żadne tam czujniki uderzenia, GPS, itp.
  • Odpowiedz
@widmo82:
Xiaomi Mija wygląda na słabszą od Dash Cam.

@3nriqu3: Skąd wiesz, że ma tryb parkingowy jak nie używasz? Jest gdzieś w opcjach do włączenia?

@widmo82: Jak masz podłączoną kamerę do zasilania, które działa również po wyłączeniu zapłonu to żaden kondensator czy bateria nie są potrzebne.
  • Odpowiedz
@resuf: ale to zalezy czy sprzet ma funkcje taka parkingową na wstrząs lub wykrycie ruchu bo jesli nie to musiałaby cały czas nagrywać w pętli a to nie o to przeciez chodzi. Pomyśl nad akumulatorem w mroźne dni.
  • Odpowiedz
@resuf ma czujnik przeciążeniowy, którego czułość można regulować, ale nie sprawdzałem jego działania. Według recenzji, którą oglądałem kamera się włącza przy uderzeniu. Wyżej popełniłem błąd: kąt nagrywania wynosi 168 stopni.
  • Odpowiedz
@3nriqu3: są dwie wersje tych kamer, wersja chińska ma mniejszy kąt a w zestawie nie ma przysssawki tylko jest taśma 3M do mocowania kamerki.
Ile musi trzymać? - pamietaj, ze na czówaniu też pobiera prąd i zanim wystąpi zdarzenie to już może nie mieć "siły" coś nagrać.
  • Odpowiedz