Wpis z mikrobloga

Mirki, mój przyjaciel bierze ślub cywilny, a ja jestem świadkiem. Co należy do moich obowiązków? Czy jest jakaś ustalona odgórnie etykieta odnośnie tego co powinienem robić, tak jak na przykład jest na ślubie kościelnym? Kompletnie nie wiem jak to ugryźć. Może ktoś z Was był w takiej sytuacji i mógł powiedzieć jak to wyglądało?

#slub #malzenstwo #zegnaj #kumplu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
@Himfi: Gdy goście składają życzenia, to z reguły świadkowie asystują przy odbieraniu kopert/kwiatów/prezentów, by para młoda miała wolne ręce. W restauracji kontakt z kelnerami i sprawdzanie czy na pewno wszystko jest na stołach i czy niczego nie brakuje... czasem jest młyn i obsługa najzwyczajniej nie zauważy. Warto byś miał nawet igłę i nitkę.
@Himfi: Najmniej na pewno tyle aby zwróciło się za restaurację. Teoretycznie świadkowie powinni dać trochę więcej pieniędzy w prezencie (ok. 500-1500 pln), ale sądzę, że para młoda i tak nie będzie zwracała na to większej uwagi (chyba, że ktoś jest materialistą...). Ważniejsze będzie dla nich to, że zgodziłeś się po prostu na bycie świadkiem. Podaruj im tyle na ile Cię stać po prostu i wedle Twego uznania.
@Himfi: Normalny człowiek to będzie się cieszył z ślubu, wesela i fajnego świadka. Zamiast zajmować się kto ile dał, prezenty to efekt uboczny uroczystości i miła pamiątka. Będą pewnie już mega szczęśliwi jeżeli im się zwróci za restaurację od wszystkich gości. Baw się dobrze na ślubie i weselu!
@Himfi: świadek mojego niebieskiego pomagał nam w szykowaniu i przyniósł obrączki, na ślubie siedział obok Pana młodego i jak Pani urzędnik poprosiła nas do podpisania dokumentów to podszedł i podpisał, a potem ogarnął nasz transport (nie mieliśmy #!$%@?ów mujów limuzyny). Świadkowa zgarniała koperty i kwiaty, świadek ogarniał ludzi i dawał im adres gdzie mają pojechać etc. Nie dostaliśmy kasy od niego i nie chcielibyśmy nawet - i tak zadłużył się szykując