Wpis z mikrobloga

78 lat temu, 17 września 1939 roku sowiecka dzicz napadła na Polskę, łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji.
Stało się to, bez określonego w prawie międzynarodowym wcześniejszego wypowiedzenia wojny i odbyło w porozumieniu z III Rzeszą. Był to cios w plecy zadany Polsce, która od 1 września 1939 roku dzielnie stawiała opór wojskom niemieckim.
#historia #polska
JestemBoTak - 78 lat temu, 17 września 1939 roku sowiecka dzicz napadła na Polskę, ła...

źródło: comment_l4dEXo9ODjTOcaa1IaXkdxp0hkUJRBB2.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@JestemBoTak: dlatego teraz część naszego społeczeństwa jest tępa umysłowo ponieważ A = sowieci gwałcili polki i rodzą się teraz takie patologie z gorszego genu . B = wymordowanie polskiej inteligencji
  • Odpowiedz
@JestemBoTak: @gadatos: @wylacze_na_amen: @karmelkowa: trzeba niestety spojrzeć na sprawę również obiektywnie. Od 3 września nasza obrona przestała istnieć jako zorganizowana linia. Walczyliśmy dzielnie ale nic to nie zmieniło a postępy wojsk niemieckich bardziej ograniczała ich własna logistyka i lokalna sieć dróg niż nasze wojska. I powiedzmy to sobie otwarcie, znaleźliśmy się w mega dupie na własne życzenie!

Po drugie w polityce nie ma pojęcia honoru i trwałych porozumień.
  • Odpowiedz
@gadatos: zawsze mnie #!$%@? ten mit o wielkiej inteligentnej Polsce gdyby nie Katyń i wymordowanie tzw inteligencji xddd nkrz pewnie urodzilby się drugi Einstein ale się nie urodzi bo pula genetyczna tak bardzo ubrudzona xD przedwojenna polska to był najbardziej multikulti kraj w europie a ty mi #!$%@? o jakims zmaenowanym potencjale
  • Odpowiedz
gdyby nie trzecia rzesza to dzisiaj wykop czytałbyś w języku niemieckim

jeśli w ogóle miałbyś dostęp do internetu. więc zapoznaj się z historią zamiast #!$%@?ć głupoty


@Iliilllillilillili: to jest najgłupsze co w życiu przeczytałem, a czytałem już wiele głupich rzeczy (w końcu bordo na wykopie hehe)
  • Odpowiedz
#!$%@? pamietacie, jak was na swiecie nie bylo


@AyyLemao: jesteś aż tak tępy żeby nie zrozumieć, że słowo "pamiętamy" należy rozwinąć "pamiętamy o tych wydarzeniach", a nie "pamiętamy te wydarzenia", czy po prostu chciałeś być super śmieszny i dostać 100 plusów od innych debili?
  • Odpowiedz
@Klepajro: na nasze życzenie niestety. Pomiędzy 1934 a 39 mieliśmy całe spektrum możliwości dyplomatycznych. Najbardziej oczywiste zostały odrzucone ze względów ideologicznych i honorowych co w polityce jest grzechem najcięższym. Wojny nie dało się uniknąć ale można było prześlizgnąć jak piskorz.
  • Odpowiedz