Wpis z mikrobloga

#neuronstock - Obserwuj ten tak jeśli chcesz otrzymywać wiadomości o progresie :)

Dzisiejszy dzień minął pod zgoła innym zajęciem niż zamierzałem, ale jest to kolejny wielki krok do przodu :)

Od kiedy zacząłem pokazywać wąskiej grupie znajomych wyniki, jeden kolega zawsze mówił "Chciałbym zobaczyć jak to zachowa się w przypadku większej giełdy gdzie nie ma takich spekulacji ( ͡° ʖ̯ ͡°)"
No więc stało się, do bazy danych zostały dodane dane (śmiesznie to brzmi) wszystkich amerykańskich spółek,
Wyselekcjonowałem te z indeksu S&P 500 i właśnie przeprowadzam wstępne prognozy dla dwóch ostatnich dni.
Oczywiście zostało to zautomatyzowane i jak raz pójdzie tak następnym razem trzeba będzie aktualizować tylko jeden dzień i prognozować go.
Jak to pójdzie, zostawiam komputer włączony na weekend by liczył prognozy historyczne na 40 dni do tyłu by wiedzieć jak to wygląda :)
Obecnie jedna prognoza liczy się około 7 sekund, a więc (7*30*420)/60/60 = 32,66h. niech się liczy :)

następny update najwcześniej w poniedziałek.

jeszcze jeden raz do poszerzenia grona odbiorców:
#gielda #gpw #siecineuronowe
  • 4
@karpadoor próbowałem. Drogo i wolno.
Właściwie to dążyłem do tego momentu i gdy go osiągnąłem to prawie się zalamalem, to był plan liczyć w chmurze, ale to szło tak wolno że zmieniłem plan i zostaje przy normalnym sprzęcie i kupię dobry procesor
@neuronstock: to jakaś lipna chmura. Kupujesz moc obliczeniową i powinno być szybciej niż w domowych warunkach bo wysyłasz input dostajesz po chwili obliczony output i tyle zabawy. Gorzej że to może być drogie - dlatego polecam dopiero jak się rozwinie bo w fazie testów nie ma co inwestować.