Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ma jakieś fajne poradniki jak zabrać się za konfigurację #docker'a pod Windowsem?

A może lepiej przesiąść się na #linux'a - jak tak to jakiego? Może hackintosh?
  • 18
  • Odpowiedz
@leesiuu: Doker dobrze działa pod linuxem(działa natywnie) pod mac os i windows jest podwójna wirtualizacja, chyba ze to juz w nowszej wersji to poprawili
  • Odpowiedz
  • 1
Docker natywnie nadal działa tylko na linuxach.
Na Windowsie używa hyper-v a na osx hypervisor.framework do postawienia lekkiej wirtualki z linuchem na którym będzie docker. Oczywiscie wszystko ładnie opakowane tak że przeciętny użytkownik dockera nawet tego nie zauważy.
  • Odpowiedz
@leesiuu: Hackintosh tylko jeśli masz w miarę kompatybilny sprzęt

Wołam @MemoryStick bo siedzi na tym biedaOSie.

Jeśli chcesz zacząć linucha to najlepiej Mint na początek, chyba, że chcesz tylko do testów i zabawy z dockerem to CentOS.
  • Odpowiedz
@mugenDeath: Linux jak już to całe środowisko programistyczne chciałbym tam mieć - żeby oddzielić sobie pracę od rozrywki na kompie :)
O moc się nie martwię, i7, 16GB RAM, GTX 970 dają radę :)

@MemoryStick: Kiedyś budowałem kompa pod hackintosha, ale wiele się po drodze zmieniło (chyba już nawet cały komp ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Gdzie znajdę listę kompatybilnych części żeby sprawdzić czy
  • Odpowiedz
@leesiuu: Mam hacka. Jak wyjde z biedy to może kiedyś kupię sobie macbooka xD
Jak używasz wi-fi intergry to od razu kieruje na http://wifidowymiany.pl/

GTX 970 - pójdzie luzno, oficjalne webdrivery od Nvidii są. Jeszcze podaj mi swoją płytę główną oraz karte dźwiękową.
Generalnie ja bym poczekał z hackiem jeszcze miesiąc-półtora bo za bodajże 10 dni wychodzi High Sierra, potem wystaczy poczekać na nowe kexty oraz webdrivery i będzie smigać
  • Odpowiedz
@leesiuu: a i źle zrozumiałeś @mugenDeath. Nie chodzi o to czy Twój komp jest wystarczająco mocny tylko kompatybilny. Np. gdybyś miał procka AMD to mógłbyś pomarzyć o hacku (no chyba, że chce Ci sie #!$%@?ć z kernelem ale i tak nie warto). Dodatko np. GTX z seri 1000 mają problemy ze wsparciem webdriverów (może się to zmienić wraz z nową aktualizacją o ile już wersji 10.12.6 tego nie
  • Odpowiedz
@leesiuu: Tak, siedzi tam ALC1150. Z nią nie będzie problemu, AppleHDA + 1 wpis w cloverze i gotowe.
Sieciówka i tak jest potrzebna bo może będzie wymagac kexta do działania. Nawet jak po kablu.
  • Odpowiedz