Wpis z mikrobloga

Zainteresowało mnie trochę jak działa Steem i mam kilka pytań do znawców

1) Wiem że Steemit to portal a Steem to blockchain, ale co należy do czego? Czy system głosów i wynagradzania za nie to jeszcze Steem czy już Steemit?

2) Zauważyłem że są inne niż Steemit sieci które też bazują na Steem - jak to działa? Rozumiem że konto jest częścią Steema i jest współdzielone pomiędzy tymi sieciami, ale czy np. ten miękki limit głosów jakie można oddać dziennie też jest wspólny? Czy posty/komentarze/cokolwiek które są w innych sieciach też są wynagradzane tak jak posty na Steemit?

3) Czy można czysto teoretycznie zrobić własny portal oparty na Steem z nagrodami dla autorów i głosujących ale z innymi zasadami niż Steemit tak żeby posty/komentarze na nim były widoczne tylko na nim, a nie na Steemit - bo np. na tym portalu było by dozwolone wrzucanie samych linków tak jak na Wykopie co o ile rozumiem jest nie mile widziane na Steemit i jakby użytkownicy Steemit zobaczyli takie posty to by je zdownvotowali.

4) Zauważyłem że użytkownicy mają na profilach w nawiasach cyferki np (20) - z tego co rozumiem to jest reputacja - to jest część Steem czy Steemit? Na co ona wpływa?

#kryptowaluty #steem #steemit @steemit
  • 10
@Myrten: steem to blockchain, sieć a steemit i inne strony to jakby sama nakładka, gui, ale "baza dany" czyli właśnie blockchain jest wspólna. Taka analogia: masz wykop, możesz z niego korzystać z przeglądarki, oficjalnej apki czy też apki stworzonej przez kogoś innego, ale to cały czas ten sam wykop.
więc 1. głosy i wynagradzanie to część blockchain, 2. limit głosów - de facto nie ma czegoś takiego jak limit, po prostu
1) Wiem że Steemit to portal a Steem to blockchain, ale co należy do czego? Czy system głosów i wynagradzania za nie to jeszcze Steem czy już Steemit?


Steem.

2) Zauważyłem że są inne niż Steemit sieci które też bazują na Steem


Istnieją inne serwisy, które też bazują na blockchainie i sieci Steem. Staram się robić ich listę (stan roboczy), można je znaleźć tutaj: https://alpha.steemprojects.com/categories/social-media/

Natomiast istnieją też inne sieci,
@ktoosiu: Dzięki, te flagi są częścią samego blockchaina czy też nagłówka steeemitu? Czy oflagowany post będzie niewidoczny na blockchainie czy tylko na steemit?


flagi, to defacto głosy o ujemnej wartości. Twój głos może być wartości 100%, 50%, x% ale też może mieć wartość -100%, -50% czy -0.01% - wtedy interfejs steemit wyświetla to jako flagę.

Wszystko jest widoczne w blockchainie, nawet jeżeli jest zaflagowane, a autor miałby najniższą reputację.
@noisy: Dzięki za odpowiedź

O ile możesz bez problemu w swoim interfejsie robić filtrowanie, tj wyświetlać tylko te treści, które ty chcesz, które zostały dodane, przez Twój interfejs, etc.... to nie jesteś w stanie nic zrobić z tym, by to nie wyświetlało się na Steemit. Steemit stara się wyświetlać wszystko. Można coś dodać jako np. zagniżdżony komentarz do starego posta na steemit, a ten sam komentarz traktować w swoim interfejsie jako
@Myrten:

1) Czy jest jakiś limit rozmiarów pojedynczego posta? Można by np zrobić serwis wymiany plików oparty na Steem?


z tego co pamiętam, to 1 MB, natomiast większym problemem będzie to, że z powodu rate-limiting osoby z małą ilością SP szybko zużyją swój trafsfer

2) Z tego co rozumiem to nie da się całkowicie usunąć posta ze Steem - tylko co jak ktoś wrzuci treści mocno nielegalne - wtedy cały Steem
@noisy:

z tego co pamiętam, to 1 MB, natomiast większym problemem będzie to, że z powodu rate-limiting osoby z małą ilością SP szybko zużyją swój trafsfer

O tym nie wyczytałem nigdzie, jest gdzieś opisane na czym to polega?

Nadmienie tylko, że Steem przecohwuje tylko tekst. Zdjęcia/video nie są przechowywane, tylko linki do nich.

W 1 MB tekstu można spokojnie zakodować zdjęcia, pierwsza lepsza stronka do tego: https://www.base64-image.de/

Powiem szczerze, że jestem
@Myrten: Gruba większość osób trzyma "steem", wypłaca co najwyżej małą część. Działa to jak lokata, im więcej zbierzesz tym masz większą władzę, na dodatek większe możliwości pomnażania majątku. Tak więc, skoro i tak masz jakieś oszczędności to po co trzymać je w banku, co nie dość, że obiecają ochłapy w stylu 2% w skali roku, to jeszcze jak Ci się noga pośliźnie (np. 2 wypłaty w miesiącu albo przed ustanowionym miesiącem
Wiem, że pisze po jakimś czasie ale temat bardzo interesujący. Mam 2 pytania:
1. gdzie są przechwywane dane z obrazków uploadowanych do artykułów na steem?
2. czy na blockchaine steem działa dlive i dtube?