Wpis z mikrobloga

Mirki mam kilka pytań odnośnie #detailing
1. Co polecacie na owady (póki co auto nie woskowane, a robali ma całą masę - na plastikowym zderzaku, a auto białe) - warto kupować preparaty specjalnie pod to - czy szampon wystarczy?
2. Jaki deironizer? ADBL Vampire Liquid ?
3. Jaki wosk - generalnie do auta białego (ale w sumie nawoskowałbym też inne :) )
4. Mam kilka odprysków brzydkich w tym jeden dość duży z tyłu na leżaku, czym to najlepiej zamalować?

Dziękuję.
#samochody #alfaromeo #alfaholicy
  • 6
  • Odpowiedz
@Pepperek 1. ja zwykle szamponem. Sa preparaty na zmywanie owadów, ale musisz zwrócić uwagę czy nie zmyją wosku.
2. Jeden pies tak naprawdę, mają takie same składy. Ja kupowałem różne i serio nie widać różnicy :P
3. Zależy co byś chciał osiągnąć. Na zimne możesz Fk1000 albo colliego 476 położyć, bardzo trwałe, idealne na zimę.
4. Pewnie malowanie. Jak to coś małego to możesz kupić trochę lakieru i pomalować ręcznie, ale to
  • Odpowiedz
@ziemniag: Zderzak :D źle mi poprawiło
@prnppp:
Dziękii za odpowiedź
1. Nie ma wosku na sobie, dopiero pierwsze porządne mycie, wcześniej szmatka i woda i tyle, ale pytanie czy jest sens inwestować skoro auto nawoskuje...

4. Raczej małe kropki, ale są ciemne i brzydko to wygląda, tata proponował lakier do paznokci :) ale wolałbym coś przeznaczonego do tego....

Generalnie mam zamiar zrobić pierwsze porządne mycie, najpierw szampon, potem deironizer, potem
  • Odpowiedz
@Pepperek 1. To nie kupuj nic dedykowanego owadom póki co, wyczyścisz to na etapie mycia.

2. To pewnie dziury po owadach lub kamieniach. Możesz kupić normalnie z mieszalni małą buteleczkę lakieru swojego koloru i zamalować. Efekt jakiś spektakularny nie będzie, ale na pewno nie będzie się to tak rzucać w oczy.
  • Odpowiedz
@Pepperek co do szamponu: kup taki, który nie będzie usuwał wosku, poszukaj w swoim mieście sklepu z materiałami. Na zimę planuje się zaopatrzyć w ciekawy produkt, niestety nie pamiętam nazwy, ale poza twardymi woskami ma w sobie podobno nieco kwarcu i leży bardzo długo - czyli idealnie na zimę. Glinka jest niezbędna, szczególnie przy białym lakierze gdzie widać wszystko. Odpryski jak nie są duże, to zamów na jednym z popularnych portali aukcyjnych
  • Odpowiedz
@Pepperek
1. Bardzo fajnie się spisuje ADBL Beetle juice squeezer, ewentualnie jeśli masz pianownice to ADBL Yeti piana aktywna bardzo fajnie rozmiekcza owady tak że schodzą pod ciśnieniem bez specjalnych preparatów :)

2. Vampire Liquid jest tyle dobry, że można go stosować na cały samochód, jeśli chcesz coś do felg to zdecydowanie tuga>vamipre. Z innych deironizerow fajnie sobie radzi fireball iron burn ale to już trochę droższy produkt.

3. Ogólnie mogę polecić
  • Odpowiedz