Wpis z mikrobloga

@stopmanipulacji1111: To tak zawsze jest. I dlatego procedery kwitną. Pamiętasz, jak Roberto Saviano musiał się ukrywać się po napisaniu Gomorry? Podobno pisanie jest OK, dopóki się nie wymienia nazwisk. Jest też zasada: pisz dobrze albo to co ja chcę, albo nie pusz wcale. Ale np.taki ekspert, niemiecki dziennikarz śledczy Jürgen Roth, napisał już sporo książek. Szkoda, że chyba tylko dwie z nich przetłumaczone na polski ...
  • 9
@stopmanipulacji1111: Może Stefan Kornelius? On napisał biografię Merkel. A jeżeli chodzi o drugą książkę Rotha wydaną w PL, to była "Europa Mafii". Co ciekawe, opisane tam porachunki mafijne w Duisburgu są mi "bliskie" o tyle, że parę godzin po tych zabójstwach byłam na miejscu zdarzenia, bo stamtąd jechałam do Polski. Było już posprzątane, ale widziałam to miejsce.
@stopmanipulacji1111: Jeżeli nie będzie umorzenia (a to byłoby dziwne), to w każdym razie art. 310 par. 2 kpk daje możliwość przedłużania śledztwa prawie ... w nieskończoność. Jeżeli chodzi o to, żeby przygotować się jak najlepiej, to jest zrozumiałe. Ktoś wspomniał chyba wczoraj, że to przedłużenie tym bardziej może świadczyć o tym, że sprawa jest poważna. Ale skąd my mamy to wiedzieć, skoro nie ma żadnych informacji?