Wpis z mikrobloga

Mirki eksperty, różowe paski, jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy proszkiem do koloru, a proszkiem do białego? Co się stanie, kiedy wypiorę kolorowe rzeczy w proszku do białego? Co się stanie, kiedy wypiorę białe rzeczy w proszku do koloru? Dlaczego tylko biały kolor został wydzielony, a nie ma na przykład osobnych proszków do jasnych i ciemnych kolorów?
#pranie #rozowepaski #ubrania i chyba trochę #chemia
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CamelCase: 1) są płyny do prania czarnego/ciemnych kolorów, które w teorii zapobiegają blaknięciu
2) nie ma fizycznej różnicy między proszkiem do białego i do kolorowego - możesz używać dowolnego
  • Odpowiedz
@sexlord: Tak, ale to jest w sumie oczywiste, że ma on chronić czerń przed blaknięciem. Ja się bardziej zastanawiam, czy na przykład proszek do białego ma dodany wybielacz, albo proszek do kolorów coś przeciwko barwieniu.
  • Odpowiedz
@CamelCase ekspertem nie jestem ale na chlopski rozum proszki do bialego są mocniejsze poniewaz celem jest calkowita snieznobiala biel, uzycie tego proszku do prania ubran kolorowych spowoduje zniszczenie koloru, z czerwonej bluzki zostanie rozowa + istnieje ryzyko zabarwienia innych ubran.
  • Odpowiedz
@CamelCase: zgaduje, że proszek do koloru jest delikatniejszy niż proszek do białego, bo kolorowe rzeczy niewazne jakie są barwione. Biała koszulka to po prostu biała koszulka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja tam czasami piorę białe rzeczy proszkiem do koloru i na nic nie narzekam, ale na odwrót nie zaryzkowałbym żeby nie zniszczyć koloru
  • Odpowiedz
2) nie ma fizycznej różnicy między proszkiem do białego i do kolorowego - możesz używać dowolnego


@r__k: ??! :O
Chcesz powiedzieć, że to wszystko to ściema, chwyt marketingowy żeby kupić dwa i różnią się tylko opakowaniami, które i tak są napełniane z jednego kontenera?
  • Odpowiedz
@CamelCase: proszek do białego ma wybielacz, istnieje ryzyko, że zniszczysz sobie ciuchy - kolor wyblaknie, etc. różnica fizyczna jest, przynajmniej ja ją widzę, nie jest to tylko chwyt marketingowy.
  • Odpowiedz
  • 2
@CamelCase do białego może mieć (albo na pewno ma) coś wybielajacego. Jakiś składnik wybielający. Wypierzesz w takim kolory to co najwyżej będą mogły wyblaknać. To teoria.
Praktyka moja mowi: kup kolor bo masz ich najwięcej, używaj do białego i kolorowych. Różnica w spraniu będzie widoczna za xx prań. A wtedy to już kupuje nowy ciuch.
  • Odpowiedz