Wpis z mikrobloga

Wylewka betonowa samopoziomująca, temat zapewne dość popularny, więc pewnie ktoś to przerabiał. Mam w pokoju spore nierówności co skutkuje tym, że po jakimś czasie połamały się pióra od paneli podłogowych i ogólnie można wyczuć nierówności. Wystarczy, że wyleje ją w zagłębienia żeby wyrównać podłogę(moim zdaniem jest to zły pomysł, bo przy większych uderzeniach z góry takie wylane "placki" popękają) czy może powinienem wylać to na całej powierzchni żeby utworzyła się z tego jednolita płyta. Problem jest taki, że pomiędzy najwyższym a najniższym punktem jest bardzo duża różnica, więc raz, że koszt takiej wylewki będzie duży, a do tego widziałem, że takie wylewki mogą mieć ograniczone wysokości.

Druga sprawa, są wylewki za 15 zł/worek ale i takie 30zł/worek, są pomiędzy nimi jakieś znaczące różnice? Bo rozbieżność w cenie jednak spora.

#budownictwo #remontujzwykopem #remont
  • 23
@Jeesek: 30zł to i tak jakaś tania, jak robiłem łazienkę to wylewki samopoziomujące które widziałem kosztowały 60-70zł. U mnie była potrzeba podniesienia się o 1cm na całości, zrobiłem to taniej, kupiłem klej Mapeia Glazurnik po 16zl, zaciągnąłem cała podłogę grzebieniem 10mm, zostawiłem tak na noc a na drugi dzień płaską pacą zaciągnąłem rowki które zostaly po tym grzebieniu. I miałem +10mm do wysokości za mniej niż 50zł bo zużyłem chyba 3
@strikingsurface: Pokój ma może 15-17 m2. Różnica pomiędzy skrajnymi punktami to nawet powyżej 2 cm. Nawet nie jest konieczne żeby uzyskać tam poziom na całej powierzchni, bardziej chodzi mi o wyrównanie tych fal, żeby po raz kolejny nie rozwaliło mi powierzchni. Jeśli na całości będzie lekki spad to już trudno.
@strikingsurface: W narożniku, pod drzwiami praktycznie. Nawet myślałem żeby skuć delikatnie ten najwyższy punkt, bo ma to wygląd górki o powierzchni może 1m2, ale obawiam się, że skończy się to tym, że przebiję się aż do stropu i zamiast 2 cm będę miał do wylania 12cm :D
@Jeesek: to z samopoziomującą zrobisz sobie próg w drzwiach.
jak nie chcesz skuwać, a masz jedną górkę, to możesz jeszcze spróbować skołować diaksa i tarczę do szlifowania betonu/kamienia. będzie w **uj pyłu, i nie wiem ile czasu się zejdzie, ale byś miał nieco większą kontrolę nad tym ile materiału się pozbywasz.
@Jeesek: ty to weź sobie zrób w pokoju jakiś klimat ze niby w Tatrach jesteś. Jakieś fototapety z górami, podłogę na zielono jebnij, sufit niebiesko, Zajebiscie będzie
@Jeesek: kup zaprawę wyrównawczą - i zrób tylko łaty. Odkurz dokładnie, spryskaj wodą i posmaruj unigruntem.
Na to daj zaprawę wyrównawczą. Pic rel.

Jeśli chodzi o samopoziomujące to tylko Atlas SAM. A i tak najcieńsza możliwa warstwa to 3 mm. Bez sensu. Boże broń nie bierz zwykłej cementowej posadzkowej :)

Zamiast wyrównawczej może się nadać każdy klej do glazury.

Ew jak masz duży zapas możesz dać zwykłą wylewkę z plastyfikatorem -
Pobierz C.....e - @Jeesek: kup zaprawę wyrównawczą - i zrób tylko łaty. Odkurz dokładnie, spr...
źródło: comment_rXrjNd8K4ubSqImFntzMGSV0iT92MEyE.jpg
@strikingsurface: Tak, chyba, że istnieją jakieś rozwiązania, które pozwalają lać na drewno. Na logikę to drewniany parkiet i wylewka raczej średnio mi pasują, ale kto wie, nie takie rzeczy już widziałem w życiu. :D
Jak na razie zerwałem kawałek i zostaje brązowy klej(subit?), można zerwać mechanicznie, ale byłoby to chyba bardzo pracochłonne żeby zrobić to ręcznie. Chyba, że zorganizuję jakieś mocniejsze narzędzia do skrobania tego syfu, przyłożę więcej siły, ale jak