Wpis z mikrobloga

Czy gdzieś poza lubelszczyzną można kupić Perłę w brązowej butelce? Kilka osób mi na wykopie napisało że Perła w zielonej to syf i tylko brązowa rządzi, a objechałem dzisiaj trzy markety w Radomiu (m.in. Piotra i Pawła bo tam mają więcej takich egzotycznych towarów) i kilka monopolowych i wszędzie tylko zielone butelki. Więc może już nie rozlewają w brązowe i promujecie nieprodukowany towar czy jak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#piwo #perla #lublin #radom #pytanie
  • 39
  • Odpowiedz
@geuze: Jak najbardziej masz rację, tylko też trzeba zastanowić się ile czasu butelki po opuszczeniu browaru są narażone na działanie promieni słonecznych. W trakcie transportu i składowaniu w sklepie raczej nie więc, ciekaw jestem jak długa ekspozycja na słońce może mieć choć delikatny wpływ na smak.
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano:
Witam Pana, ostatnio byłem w Tesco i widziałem "Perła Pils" i piwo było w brązowej butelce, szczerze to sam nie widzę nic specjalnego w Perle, jeśli zaś chodzi o zielone butelki to przepuszczają one więcej światła, rozkłada się coś tam w chmielu i jest tak zwany efekt "skunsa" no po prostu piwo śmierdzi, niektórzy myślą, że to chmiel, ot taki efekt marketingowy. Pewnie Perła Pils (chmielowa chyba) jest ciut lepsza
  • Odpowiedz