Wpis z mikrobloga

@DzeyKeyOrg podłogowka może mieć coś na rzeczy. Przy podłogowce trudniej jest odpowiednio ustawić kryzy na wszystkich grzejnikach. Tak, przy zdjętym termostacie jest odkręcone na maksa
@lisek517 jak moge sprawdzic czy jest na tym samym obiegu?
Grzejnik Perfect? Co to oznacza?
Temperatura na piecu ustawiona na 40 aby podlogowke nagrzac, w rozdzielni podlogowki na cieply pbieg wchodzi z temperatura prawie 40, wychodzi ok 30.
@lisek517 @WiewiurPL
tak, grzejnik to perfect system.
Gdzies czytalem ze jezeli chce na podlogowce miec jakies 26 stopni (tak chcialem wstepnie ustawic, aby sie nie ugotować w nocy... to pierwsze proby tego ogrzewania), to na piecu powinienem miec jakieś 10-15 stopni wiecej. Rozumiem ze jednak powinienem ustawic wiecej, tak?
Dodam ze jest to ogrzewanie gazowe, piec przeplywowy dwufunkcyjny.
Wydaje mi sie ze jest to ten sam obieg - grzejnik drabinkowy w lazience
@DzeyKeyOrg: kocioł #!$%@?.
Jaki model kotła? Schemat kotłowni? W jaki sposób jest ograniczona temperatura na podłogówkę (powinno być jakieś ograniczenie np. TZM lub zaw. termostat z głowica z kapilarą na rozdzielaczu). Jak jest prowadzona instalacja, szeregowo, trójnikowo, na rozdzielaczach? Zarówno instalacja ogrzewania podłogowego jak i zwykłych grzejników.

@WiewiurPL kociol, racja.
Ograniczenie to chyba zawor mieszajacy z termostatem (tak mi tlumaczyl developer), instalacja na rozdzielaczach (5 obiegów) jezeli chodzi o podlogowke, grzejniki - nie mam pojecia...
Musze uderzyc do developera o te schematy chyba.
Modelu kotla dzisiaj juz niestety nie sprawdze.

Z tego co czytalem w necie, powinni zrobic pierwsza probe po wylewce - ma to jakas swoja nazwe... ale czy to zrobili - nie mam pojęcia.
Ja uruchamiam aby
@DzeyKeyOrg: dobra w skrócie.
Dowiedz się jak jest zrobiona instancja, jak ograniczenie temp na podłogówkę. Jaki kocioł, gdzie są zawody, gdzie zakręcić wodę jak pęknie rura, gdzie się odpowietrza itd. Przyda ci się to w przyszłości. Dobrze też mieć namiar do hydraulika lub jednego z jego ludzi co robią "fuchy" w razie jakieś przeróbek itd.
Nie ładuj w podłogę za wysokiej temperatury bo popęka posadzka/kafle.

Na teraz. Podłogówka ma ogromna bezwładność.
@DzeyKeyOrg: Próba szczelności? Chodzi o sprawdzenie czy nic nie cieknie ale 1 uruchomienie to co innego.
Łatwiej będzie jeżeli będziesz dłużej nagrzewał i miał ustawione już wszystkie zawory bo potem nie będzie problemów że nie trafisz z ustawieniami.
Jeżeli grzejniki są na tym samym obiegu co podłogówka pojawia się pytanie po co one są(może poza drabinkami ale to i tak mało da).
@wiewiorpl @lisek517 @spoxman
W skrocie - schemarow jeszcze nie mam.
Zostawilem ogrzewanie na noc, na kotle 40 stopni a na zaworze mieszającym wode do podlogowki ustawilem maks level.
Rano podloga zajebiacie ciepla, grzejnik drabinkowy rowniez ladnie cieply, kaloryfery w pokojach lekko nagrzane. Więc zapewne wszystko na jednym obiegu, a szkoda.
Wiec zapewne musiałbym ustawic wieksza temperature na kotle, zmniejszyć mieszanie na podlogowce i byloby cacy.

Dzieki Mirki za pomoc!