Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z #gdansk lub #trojmiasto chodzi na grzyby? Czy w ogóle grzyby jakieś teraz są?
Lata nie byłem i chętnie bym się przeszedł, ale po pierwsze samemu mi sie nie chce, po drugie boje sie że nazbieram jakichś trujących, a po trzecie...nie potrzebuje grzybów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chce się przejść totalnie relaksacyjnie.
Ktoś chętny np. na niedziele? Wszystko co zbiorę, oddaje. Transport też mam.
#grzyby
  • 17
  • Odpowiedz
@max1983: ostatnio dokładnie o tym samym myślałem z ta różnica ze na grzyby mam pomysł - bigos ale nie mam pomysłu na dobry spór natomiast
  • Odpowiedz
Będąc na spacerze widziałem grzyby (jadalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)) nawet w parku Reagana. Sam się zastanawiam nad lasami oliwskimi w ten weekend.
  • Odpowiedz
@max1983 a na grzyby, to lubię najbardziej samemu ;) Mam działkę wśród lasów, wychodzę i nie patrzę się gdzie ktoś idzie i czy się rozdzielimy, czy pogubimy, czy nie. Idę tam gdzie mnie poniesie i poznaję co rusz to nowe miejscówki na grzybobranie. Radość z każdego zebranego grzyba taka sama jak za dzieciaka, a do tego spokój i relaks :)

powodzenia w szukaniu współgrzybiarza ;)
  • Odpowiedz
@Zibi23: Też pewnie docelowo jak bym chodził to sam, ale na pierwszy raz chciałbym skoczyć z kimś obeznanym w temacie. Nie znam kompletnie trójmiejskich lasów, nie pamiętam grzybów dobrych jak wyglądają itd.
  • Odpowiedz
@max1983: @grochu05: Eh nie mogę już edytować komentarza. Dokładniejsze lokalizacje to Kolbudy, Gołubie, Babi Dół. (ʘʘ)
Grzybów jest pełno. Jeszcze dwa tygodnie temu gdy miałam kilka dni wolnego to w 3 dni - 6 kg kurek. Niestety teraz nie mam czasu na zbieranie ale babcia 10 kilo podgrzybków w dwa dni uzbierała. Więc lećcie póki są ()
  • Odpowiedz
@grochu05: Nie ma sprawy. ʕʔ
Jeśli masz czas to najlepiej jechać w tygodniu jakoś (wtorek, środa). W weekendy zawsze lasy są oblegane przez grzybiarzy od świtu, a tak od niedzieli grzyby zdążą odrosnąć i jest szansa na zebranie większej ilości (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@Honegumi: Już nie gadaj, chodź! Mi tam grzyby i tak do szczęścia niepotrzebne, więc oddam tobie, lub babci. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja się chcę po prostu przejść, a jeśli można dodać do tego trochę "emocji" przy zbieraniu to tym lepiej.
  • Odpowiedz
Bez szans w tygodniu. Ogólnie chce zabrać mamę, która jest zapalonym grzybiarzem. Ale z racji tego że pochodzę z drugiego krańca PL okoliczne lasy są mi raczej obce...
  • Odpowiedz
@Honegumi: Z gąbką to też nie zawsze dobre pamiętam. Były takie co krótko po zerwaniu chyba robiły się czerwonawe i były gorzkie. Nie trujące, ale po prostu niezjadliwe.
Zbiorę i co? Wyrzucę potem do rowu? Obierać tego cholerstwa to już mi się na pewno nie chce! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@max1983: A tam obierać! Jak będziesz zbierał to od razu końcówki nóżek trzeba obcinać i brudne nie będą. Więc jak wrócisz do domu wystarczy pokroić i suszyć na kaloryferze (ʘʘ)
  • Odpowiedz