Wpis z mikrobloga

Miał ktoś z was ziomeczki może styczność z tajemniczą substancją o nazwie Kava Kava? Słyszałem o tym sporo pozytywnych opinii, ile z nich było sponsorowane tego nie wiem.. W Polsce z niewiadomych przyczyn nielegalna, ale przy okazji recenzji dowiedziałem się, że ze sprowadzeniem do Polszy problemu większego nie ma.

https://pl.iherb.com/pr/Now-Foods-Kava-Kava-Extract-250-mg-120-Capsules/665

Testował ktoś? Warto? Nie nawiedzą mnie smutni panowie jeśli sobie zamówię taką puszeczkę?

#nootropy #mirkokoksy #silownia #suplementy
  • 11
  • Odpowiedz
@kubekmalin: Tajemnicza to ona nie jest; znana i stosowania od długiego czasu. Spokojnie możesz sprowadzić; największe zło, które mogą Ci zrobić to zatrzymać bez konsekwencji. Zresztą z iherba mają napisane, że są to "suple na własny użytek" w deklaracji i nikt tego nie sprawdza. Jedyne na co kawa jest fajna to stany depresyjne, jeśli szukasz innych właściwości to nie warto.
  • Odpowiedz
@Kasahara: widzę, że co nieco jesteś zaznajomiony z tego typu suplementami, mógłbym może przy okazji zadać kilka pytań? ;D obecnie w celu polepszenia funkcji kognitywnych stosuje codziennie noopept + kreatyne + rhodiole + omega3/magnez/cynk. Mam też w zanadrzu przygotowaną hupercyne i gotu kola, które czekają na swoją kolej (chyba, że nie ma jakiś przeciwwskazań do stosowania tego równocześnie?). Polecałbyś coś jeszcze w celu polepszenia ogólnego samopoczucia, zwiększenia motywacji/koncentracji etc? Poza tym
  • Odpowiedz
@florekflorek: trochę inaczej odczuwalnie to działa, nie można ani porównać tego co piwa, ani do maryśki, bardziej bym powiedział regulująco. Jest to działanie mniej doraźne był powiedział i bardziej pośrednie.

Hupercyna fajnie działa, jednak nie stosował bym jej long term, po prostu nie było badań long term jak działa, bo w mechaniźmie jednak mamy wpływ na ograniczenie wydzielania się acetylocholiny, wiec albo bym stosował okresowo albo stosował na zmianę z alpha
  • Odpowiedz
@Kasahara: jeśli chodzi o wit B to mam też kompleks z Olimpu z tym, że mocz po tym robił się wyjątkowo ciemny i miał nieciekawy zapach więc przerwałem suplementacje. To normalny objaw przy stosowaniu witamin z tej grupy? Może mógłbyś polecić inny, sprawdzony kompleks bo ten raczej nie jest dobry i metylowany. Na temat fosfatydyloseryny zacząłem czytać różne badania i wygląda ciekawie, zaznajomię się jeszcze i być może zainwestuje na testy.
  • Odpowiedz
@kubekmalin: Tak norma, zawsze po witaminach rozpuszczalnych w wodzie metabolity lecą przez nerki.

Jeżeli chodzi o najlepsze B-Complex mój raking od najlepszego do najgorszego - jednak wszystkie to topka i bedą dobre

- Seeking Health - B-Complex Plus
- Jarrow - B-right
- Solgar - nie pamiętam nazwy ale pewnie B-Complex xD
- Thorne - B-complex
- Doctor's Best - B complex

fosfatydyloseryna dość droga jest dlatego po prostu sprowadzam suplementacje
  • Odpowiedz