Wpis z mikrobloga

Powiem wam, że dziwi mnie trochę poruszenie wokół tego wykopu:
https://www.wykop.pl/link/3900563/wszystkie-pokazmorde-od-wielkiego-wybuchu-do-dzis/

Kilka faktów:
1) wszystkie zdjęcia (z jednym małym wyjątkiem, gdy pewien mirek opublikował pod #pokazmorde fotkę mirabelki, bo podryw nie wyszedł) zostały opublikowane przez użytkowników (widocznych na tych zdjęciach) na mikroblogu dobrowolnie. Czyli userzy chcieli wrzucić swoją twarz na wykop - pomijam cel. Atencja, samouwielbienie, nuda, jedno piwo za dużo... cokolwiek.
2) zdjęcia te od dni/miesięcy/lat mógł zobaczyć każdy

I teraz #logikarozowychpaskow + #logikaniebieskichpaskow
1) wrzuć na wykop swoje zdjęcia (często w ilości 5-20) pod tagiem obserwowanym przez prawie 2000 osób + dodaj dodatkowe tagi, aby zwiększyć atencję. Zostaw to tak jak jest np. na rok. Twoja fotka jest już wyszukiwana przez Google, zarchiwizowana w cache na archive.org, i leży gdzieś na dnie fapfolderu przegrywów.
2) jakiś IMLMPE robi kompilację fotek wrzuconych przez ludzi
3) napisz do IMLMPE: "omg! proszę Cię! usuń to! nie chcę, aby ktokolwiek wiedział jak wyglądam! to nie może ujrzeć światła dziennego! nieeeeeee! dlaczeeego mi to zrobiłeś? "

Teraz jak wygląda prośba przeciętnego usera o usunięcie zdjęć?

Różowy pasek:
"() siemka. Usuniesz mnie proszę z zestawienia? dzięki"

Niebieski pasek:
(°° usuwaj! hurr durrr, prywatność, łamanie prawa, przetwarzanie danych osobowych, sędzia Anna Maria Wesołowska to moja ciocia! #zglaszamtodoprokuratury

Ktoś mi może wyjaśnić, gdzie tutaj się podziała jakaś logika działania mirków?
Po co wrzucacie swoje fotki od lat pod kilkunastoma tagami, jeśli nie chcecie, aby ktoś widział waszą twarz i wiedział jak wyglądacie?

Ciekawostki:
- prośbę o usunięcie zdjęć otrzymałem od kilkudziesięciu użytkowników wykopu.
- wszystkie prośby spełniłem (łącznie z "to moja fotka, ale wrzucona z konta które ma bana, więc piszę z innego")
- średni czas oczekiwania na usunięcie fotek to 20 minut.
- jeszcze nigdy tyle pięknych kobiet nie odezwało się do mnie na raz, jednego dnia i do tego jako pierwsze... awww... (ʘʘ)

#przemyslenia
  • 46
@imlmpe: ja bym nic nie usuwał tylko odesłał do administracji wykopu żeby usunęli te pokazmordy* ( ͡° ͜ʖ ͡°) I tak większość jeśli nie wszystkie jest zrzucona w kilku setkach kopii na różnych dyskach, więc i tak nie pozbędą się swoich zdjęć z internetu ( ͡ ͜ʖ ͡)

* chociaż może lepiej nie bo znając moderację usunęliby całe znalezisko a Ciebie zbanowali
postanowiłeś nabrać sobie atencji czyimś kosztem


( ͡º ͜ʖ͡º)

@Szrlh: i co ja teraz zrobię z tą wszechobecną atencją? noszę ją już wiadrami, odsprzedaje atencjuszkom, wymieniam na świeżaki w Biedronce... jakieś jeszcze propozycje co z tym robić?

A tak poważnie: nie o to chodziło. Chciałem zapoczątkować trochę większą akcję związaną z wykorzystaniem mojego wykopowego big-data. Tylko po efektach premierowej akcji, chyba muszę lepiej przemyśleć dalsze posunięcia.
1) wszystkie zdjęcia [...] zostały opublikowane przez użytkowników [...] na mikroblogu dobrowolnie. Czyli userzy chcieli wrzucić swoją twarz na wykop [...]

2) zdjęcia te od dni/miesięcy/lat mógł zobaczyć każdy


@imlmpe: Koloryzujesz. Założę się, że pisali do Ciebie Ci użytkownicy, którzy skasowali swoje wpisy, chodziło o ten "bug" zapewne. Wiele różowych atencjuszek wrzuciło swoją twarz na 5 minut "bo hormony tak kazały" #pdk, kilku niebieskich pewnie było pijanych czy coś. Tak
Założę się, że pisali do Ciebie Ci użytkownicy, którzy skasowali swoje wpisy, chodziło o ten "bug" zapewne.


@SmallCaracan: W związku z bugiem, napisały do mnie może z 2-3 osoby, które faktycznie wrzuciły fotkę na 5 minut i szybko uznały, że to była pomyłka*

*pomyłka = myślałam, że będzie lawina plusów, a ludzie szli po harpuna i wołali 'pasztet' i mówili, że jestem podobna do kartofla, to usunęłam w 5 minut.

Wiele
"Byłem pijany" to ulubiona wymówka niebieskichpasków na temat tego, dlaczego ich zdjęcie od roku wisi na mirko.


@imlmpe: Nie tylko na to ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakbym miał to oszacować, to <1% może. Reszta to legitne selfiki, wrzucone świadomie (albo po piwie) na mirko.


Czyli jednak #logikarozowychpaskow i #logikaniebieskichpaskow ¯\_(ツ)_/¯

To jeszcze trzeba zrobić galerię tych najładniejszych, UW Team jakiś algorytm na to przewiduje? (