Wpis z mikrobloga

** Kompendium wiedzy na temat OPŁAT TRANSAKCYJNYCH w Bitcoinie

Przygotowane przez rav3n_pl.** Prostuje i wyjaśnia on wszystko co związane z opłatami w Bitcoinie. Po tych dwóch materiałach, napewno nie zadasz pytania "dlaczego moja transakcja jest tak droga?".

1. https://steemit.com/bitcoin/@rav3npl/rafal-prostuje-bitcoina-oplaty-transakcyjne-podejscie-drugie (zrozumiałe dla wszystkich, poziom laika)

2. https://steemit.com/bitcoin/@rav3npl/rafal-prostuje-bitcoina-oplaty-transakcyjne (materiał znacznie wartościowszy merytorycznie niż ten dla "laików", ale za to nie każdy może go zrozumieć, chociaż polecam próbować, aż do skutku, wasz portfel napewno będzie zadowolony)

Serdeczne podziękowania dla rav3n_pl!

#bitcoin #btc #kryptowaluty #kryptoporadnik
  • 23
@archemicuss: @escabor: Jak coś podziękowania należą się dla rav3na, ja tylko wyłapuje wartościowy content ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To, że alty często są tańsze to normalna sprawa ponieważ nie są tak intensywnie używane jak BTC, więc analogicznie LTC jest tańszy do jakichkolwiek przelewów, ale jest taki problem, że mniej miejsc go obsługuje. Rozumiesz ten paradoks?
@archemicuss: Tak, jest bardziej zaawansowany, to prawda. To ze względu na to, że ma znacznie mniejsze rozmiary mainstreamu, mniejszą kapitalizację i jest mniej jest warty, przez to decyzje o zmianach następują szybciej i łatwiej. Nazywany czasem testnetem dla Bitcoina.

Charlie Lee, bardzo wziął się za projekt LTC (a kiedyś go porzucił heh) i od około pół roku bardzo bardzo intensywnie rozwija tą walutę razem z innymi devami.
Pierwsza transakcja Lightning network
@demonoman: Jestem pewien, że w te 18 minut od dodania mojego wpisu, nie zdążyłeś dokładnie pomyśleć nad tym co czytasz i oglądasz, odpowiedzi na te pytania są naprawdę zawarte w tych dwóch artykułach :) Musisz sam to zrozumieć.
@demonoman: Dla społeczności rzecz jasna.
Tylko właśnie chodzi o to, że odpowiedzi na te pytania, które zadałeś "by pozostało dla innych", to są one zawarte w tych 2 materiałach, wystarczyłoby przeczytać i obejrzeć film. Nie widzę celu odpowiadania na pytania na które odpowiedź jest zawarta w przytoczonych artykułach.
Pierwsza transakcja Lightning network powiodła się 3 dni temu właśnie w LTC. Nie nazwałbym tego "wprowadzeniem na stałę", ale jest to z pewnością kamień milowy i wielki mały krok.


@MelomanBTC: Małe sprostowanie. Pierwsze transakcje LN miały miejsce ho ho ho czasu temu na testnecie (grubo pewnie rok temu), pierwsza udokumentowana transakcja LN na mainnecie miała miejsce w maju i wykonał ją jeden z developerów blockstreamu Christian Decker: https://www.youtube.com/watch?v=baHHMNA8yf4
@xinn: Chodzi mi o to, że nie biorę pod uwagę rzeczy które są tylko na "testnecie", bo tam wszystko można sobie wyśnić łamiąc wszystkie reguły :) Wiem, że od długiego czasu na testnecie się bawią w LN (co bardzo cieszy i napawa nadzieją, ale wspominanie o tym dla mnie nie jest najważniejsze, co najwyżej ciekawe).

Filmiku nie znałem, więc dzięki za sprostowanie!
@archemicuss: Nie są do końca bez sensu, bo wtedy kiedy sieć się opróżni to te tipy można wysłać bardzo tanim kosztem, jak na przykład teraz :)
Jeszcze tydzień temu płaciliśmy 400 satoshi / 1 bajt, a teraz płacimy 10-20 satoshi/1bajt i przechodzi w ciągu 20-50 minut, czyli bardzo tanim kosztem możemy te "zbieraninę" wydać i właśnie tak robi większość osób znających temat opłat od podstaw. Czekają, aż sieć się opróżni i
@MelomanBTC: Ok rozumiem, dziéki za odpowiedz. Wyslalem Ci 3 zl i przy economic fee zaplacilem 0.76 zl oplaty. Ciekawe kiedy przejdzie, no bo przeciez normalnie robiac zakupy nie bedzie sie czekalo az siec sie oprozni. To ciágle troche duzo, 20% transakcji. Ciekaw jestem jak przedisiebiorcom sie to kalkuluje bo oni tez przeciez placa za placenie karta.
@archemicuss: Przedsiębiorcy używają najczęściej pośredników jak BitPay, InPay, BitBayPay :)
I wtedy nie trzeba czekać, aczkolwiek nie testowałem ich usług, więc nie wiem jak to działa od środka.

Właśnie dlatego, żeby nie stać, nie czekać i nie płacić długo zrodził się pomysł Lightning Network.

Dzięki za tip!