Wpis z mikrobloga

Witam w kolejnym wpisie z serii #robeeremont w którym opisuje moje perypetie z remontem mieszkania w #norwegia

O mnie:


Pacjent:


Zabieg:


Start
Dzień 1 i 2
Dzień 3
Dzień 4

Dzień 5 i 6

Poniedziałek. Niestety musiałem być dziś w pracy aby zakończyć kilka wątków zanim rozpocznę pogrążać się w otchłani remontu.

Przez popołudnie udało mi się jedynie ustawić i wypoziomować stelaż Geberit. Ze względu na odległość od komina musiałem zastosować poprzeczkę drewnianą, która umożliwiła zakotwienie stelaża. Praca z gatunku tych raczej prostych, ale wymagających dokładności i przemyślenia tematu. Należy zwrócić uwagę na wysokość montażu i późniejsze położenie miski (max 41-43cm nad gotową podłogą).

Stelaż montuje się na załączone w zestawie kołki rozporowe ø10. Po odpowiednim zamocowaniu toaleta była stabilna więc nie mam obaw, że się zarwie gdy będę przeglądał Mirko xD

Wtorek. Niestety, dziś także w pracy ale jedynie do południa. Przekazałem obowiązki i mogłem poświęcić się remontowi.
Dziś kanalizacja. Trochę czasu poświęciłem na skompletowanie potrzebnych elementów. Okazało się, że w systemie odpływów zastosowano rury ø100 jako główne, ø70 jako odgałęzienia instalacji oraz ø32 na instalację odpływu umywalki i pralki. Starą instalacje możecie zobaczyć na zdjęciu, jednak nie wiadomo czemu nie wykonałem zdjęcia nowej.
Ze względu na przesunięcie odpływu pomocniczego w stronę umywalki (będzie schowany pod szafką- patrz starsze wpisy), należało odwrócić bieg starej instalacji odpływowej ø32. Została skrócona i uproszczona, a tuż po wejściu w podłogę wczepiona w przejściówkę na ø50, a stąd do rury biegnącej z wyższego piętra ø75 i dalej do głównego odpływu. Dwa nowe odpływy (prysznicowy i pomocniczy) zostały umiejsciwione i wpięte do odpływu głównego rurą ø50.

Miałem spore trudności w znalezieniu rury ø75. Wydaje mi się, że nie stosuje się już tego standardu. Ale to już zagadnienie dla mirków z #hydraulika

To tyle na teraz, zapraszam do kolejnego wpisu!
Obserwuj/czarnolistuj #robeeremont

RoBee - Witam w kolejnym wpisie z serii #robeeremont w którym opisuje moje perypetie ...

źródło: comment_TIBL3TipEmWqXT8kkBEpZuc5z1KAhQWm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz