Wpis z mikrobloga

@kompot_z_grzybuw: Podejrzewam, że wpuściłeś ryby do niedojrzałego akwarium i po prostu teraz się trują amoniakiem. Ile czasu akwa dojrzewało zanim wpuściłeś ryby? No i lejąc płyn antybakteryjny znów przerwałeś dojrzewanie, które polega na wytworzeniu się właśnie odpowiednich kultur bakterii odpowiedzialnych za nitryfikację i denitryfikację.
Jeśli jest tak, jak myślę to niestety duże szanse, że żadna ryba nie przeżyje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@kompot_z_grzybuw: nie zmienia się całej wody - podmienia się 10-20% raz na tydzień. A z tymi obecnymi nie wiem włąśnie, ogólnie jest tak, że akwa przechodzi cykl i wyzwalają się różne związki, m.in. z amoniakiem. Dopiero po uspokojeniu i "dojrzaniu" wody wpuszcza się ryby. a potem właśnie podmienia. Wrzuć w google, akwarium cykl .... i coś Ci podpowie. a potem o podmianach.
dojrzewanie znaczy co?

@MandarynWspanialy


@kompot_z_grzybuw: A powiadomienia, że ktoś do mnie napisał dalej nie przychodzą :(
Generalnie @DominaTuByla i @Papja napisali chyba wszystko co można teraz zrobić. Jeśli możesz to oddaj ryby. Wody w akwarium NIE RUSZAJ! Niech stoi sobie tak jak jest. Nie wyłączaj filtra. W międzyczasie poczytaj o dojrzewaniu, podmianach, cyklu azotowym i podstawach prowadzenia akwarium. Jeśli masz wątpliwości to pytaj, np. tutaj. Są tu ludzie z olbrzymią wiedzą