Wpis z mikrobloga

Mam pewien problem, w tym roku zacząłem stawiać fundament, tak aby sobie przezimował i osiadł.

Fundament to 0.5m ławy ze zbrojeniem (lane do fundamentu) + ściana z bloczków (9 bloczków) + 0.25cm wieńca + 1 bloczek betonowy.
Moja ziemia to piasek z rudą żelaza (w tym jest ława), glina / ziemia czarna bardzo tłusta, ziemia nawieziona (co się trafiło komuś). Jak zrobiliśmy zebranie humusu pod to, nawet jeśli lało to raz dwa wciągał piasek wodę.

Na koniec tego tygodnia będę miał stan, gdzie od wewnątrz będą 2 warstwy dysperbitu, od zewnątrz Abizol ST + styropian 15cm klejony na Izolbet S. Na to będzie szła folia bąbelkowa, ale muszę to w pełni zsypać, żeby się trzymało i tu pojawia się moje pytanie.

Mam delikatny problem z zasypaniem tego, czy mogę to na zimę zostawić tak jak jest? Od środka puste zupełnie, od zewnątrz zakopane na wysokość około 1m, czyli 1m będzie wystawał ponad.

Wiem, że najlepiej zakopać to od zewnątrz i od wewnątrz, ale z pewnych względów wolałbym to zrobić w przyszłym roku.

#budujzwykopem #budownictwo
  • 8
@maciek30_pl: Zapytaj kierownika budowy,ale moim zdaniem jeśli masz suchy piasek który nawet jak zamarznie to nie powiększa objętości plus z tego co zrozumiałem sama ława jest zagłębiona na pół metra w ziemi to znikoma szansa żeby cokolwiek się zepsuło.W ostateczności jak będziesz obsypywał z zewnątrz to koparka może podgarnąć trochę gruntu ze środka pomieszczeń pod ściany aby ta warstwa przy fundamentach była grubsza.To nie będzie dużo pracy a będziesz spokojniejszy.