Wpis z mikrobloga

#programowanie

Szukam uniwersalnych tablic kolorów w rgb (mogą być też w stringach). Chodzi o to, żeby każda tablica zawierała odcienie konkretnego koloru. Np. coś takiego:

var blue:array = [0000FF,0000CD,00008B,4169E1,...]
var red:array = [#FF0000,#8b0000,#b22222,...]
var purple:array = [800080,8B008B,9932CC,....]

ewentualnie var blue:array = ['blue','mediumblue','darkblue','royalblue',...]

Odcienie wewnątrz tablicy nie muszą być dystynktywne, ale kolory w nazwach tablic powinny być dystynktywne między sobą.
  • 9
@PsychoX: nie znam się za bardzo na konstruowaniu rgb z czesci skladowych, ale jesli dobrze rozumiem to chodzi o to, że zmienianie wartości od 00 do 16 da mi 16 odcieni danego koloru, tak?
W takim razie problem jest w tym, że w ten sposób będę miał tylko 3 tablice czerwony, niebieski i zielony, a potrzebuję też tablic z odcieniami innych kolorów, np. purpurowy, pomarańczowy, etc.
@inhibitormonoaminooksydazy: Można to dużo łatwiej na modelu HSV, i dopiero później, jeśli już trzeba, na RGB. Wtedy masz wszystkie kolory ( ͡º ͜ʖ͡º) Choć pewnie chciałbyś uogólnić - wtedy trzeba tylko podzielić odpowiednio długość Hue.

Proponuję:

1. Zdefiniować początki i końce pożądanych zakresów odcieni na długości Hue.
np.
od 300 przez 0 do 60 uznać kolor czerwony (tam jest ofc wiecej ;f)
od 60 do 180
@PsychoX: aaaa.......mój błąd, saturation i light/brighness powinny mieć wartości procentowe czyli ułamki 0-1 a nie int 0-100. Czyli pętla tak o:

for (var h:int = 0; h < 360; h = h + 5) {
for (var s:Number = .7; s <= 1; s = s + .1) {
for (var l:Number = .4; l <= .6; l = l + .05) {...

Teraz tylko trochę dopieścić klasyfikację, bo niektóre kolory
inhibitormonoaminooksydazy - @PsychoX: aaaa.......mój błąd, saturation i light/brighn...

źródło: comment_N4N247rWKGklDBQ4HbvAX6lxGA4cmgVn.jpg

Pobierz