Wpis z mikrobloga

czy jest ktoś na mirko kto zna sie na #hudson ?

mam problem, mam odpalany skrypt przez SSH Plugin na osobnej maszynie, ktory deployuje aplikacje angularowa, wszystko ladnie sie buduje, aplikacja trafia gdzie powinna (jest kopiowana po deployu do katalogu), tworzone jest archiwum oraz jest usuwany 'workspace' w ktorym co wszystko sie odpalalo.

Mimo, ze z kazdej komendy, sub-komendy, oraz zrobienia trap'a na wszelkie bledy bashowe (ktorych i tak nie ma) dostaje

[SSH] exit-status: 0
Finished: FAILURE

Co do kroćset!?

#programowanie #webdev, może #bash ?

#hudsoncwel
  • 8
@nCore: exit status 0 nie oznacza przypadkiem, ze wszystko ok? poszukaj w logach czy nie ma jakiegos warning/error i czy się nie triggeruje na to jakiś błąd, mimo, że wszystko ok - miałem chyba cos podobnego kiedyś w jenkinsie, że "no error" wyłapywało i markowało jako błąd. ale głowy nie dam.
@amam: chyba już wiem co jest nie tak.. właśnie przerabiam połowę skryptów. Okazuje się, że webpack jak robi builda z --progress - to nie wazne jaka jest konfiguracja, bedzie wypluwal do .. uwaga-uwaga -> STDERR informacje o tym, ze robi optymalizacje na modułach (!).

Wygląda na to, że hudson mimo tego, że exit code ma 0, jeśli wyłapie cokolwiek z STDERR to robi Finished: FAILURE.

Sprawdzam. Dam znać.