Wpis z mikrobloga

@o_40855: Ja jestem ciekaw jaki procent obecnie "inwestujacych" pamieta jak to wygladalo jak kurs spadał przy aferze z mtgox. Tzn grube ryby wyprzedają się prywatnymi kanałami na giełdach jako pierwsze, a dla szarego uzytkownika wszystko leci na łeb na szyje do tego stopnia, że nie da sie sie wbic na gielda, nie da sie postawic pozycji, po czym nawet jak sie uda sprzedac to nie jest powiedziane, ze gielda cokolwiek wyplaci.
@btcNaganiacz: Jeśli wykres z okresu 'awarii' mtgox nie kłamie, to cena gwałtownie spadła z 600$ na 100$ by szybko wrócić do 600$, myślę, że można liczyć na podobny scenariusz, zatem będzie czas dla januszy na wyprzedaż za drugim podejściem, a być może i promocyjne zakupy na dnie, oby tylko nie wpadać w panikę.
Jak zawsze HODLerzy będą mieli najlepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_aXEEGJPgW5ZfWtnnfwDxGMgFVFJIpkqn.jpg
@randomlog: Słaby ten wykres, nie wiem ktora to gielda, spadek byl tragiczny juz od 1200. Ta nitka tylko pokazuje, ze wszystko sie zablokowalo do tego stopnia, ze nikt juz nie patrzyl za ile sprzedaje, bo jakby na to patrzyl to by nic sprzedal, poprostu z automatu leciały ceny zgodne z ofertami kupna, czyli baaardzo niskie. Z tego co pamietam to polskie giełdy przestały wtedy działać całkowicie już na samym początku (ciekawe
@randomlog: Nie pamietam w ogole Bitfinexa z tamtego okresu, cala akcja jaka pamietam dziala sie na Bitstamp/Mtgox/Btc-e. A stracic to nic nie stracilem, ten krach wcale nie byl zaskoczeniem wtedy, jak ktos nie byl pazerny to za wczasu mozna bylo sie spokojnie przygotowac. Tylko ci co uwierzyli w "to the moon" stracili.
@MysGG: @o_40855: Finex = tether, to rodzime spółki i upadek jednej z nich pociągnie za sobą drugą.

O ile to prawda, to tethery są piramidą finansową. Któregoś dnia zabraknie kaski i to wszystko jebnie, załamując cały rynek. Obecnie w grze jest o wiele więcej giełd, ale to finex kreuje rynek i jego upadek pogrąży krypto :(

Poza tym, z tetherami powiązane jest polo i BTC-e.

Radzę trzymać środki poza tymi
źródło: comment_dupPHxaUcuD0hpYt9vBOOHeqfIowHaaW.jpg
@o_40855: Z tej giełdy jakoś na początku 2016 zniknęło 120.000 bitcoinów. Nie wiem jak sytuacja będzie wyglądała w odniesieniu do tego, co napisano w przytoczonym przez Ciebie artykule. Z jednej strony jest to niepokojące, zaś z drugiej bardzo dużo od czasów mtgoxa się zmieniło. Wtedy to były czasy absolutnego monopolu. Tak w ogóle jaki procent rynku w kontekście wymiany ma bitfinex?