Wpis z mikrobloga

Jak dla mnie postać Jona i jego pochodzenie to tylko uśmieszek w stronę fanów serialu. Mam wrażenie, że jego miejsce zajmie w książce Młody Gryf i Jona w powieści nie wskrzeszą wogóle, a wątek północy pójdzie całkiem innym torem. Martin nie pozwoliłby sobie na taki poziom idiotyzmów imo. PLiO to nadal dark fantasy a nie jakaś popierdółka na poziomie Mody na sukces.
#got
  • 9
  • Odpowiedz
@BigMilk: Co jak co ale 95 % idiotyzmów wygenerowali twórcy serialu, książka szła cały czas pewnym określonym torem i postacie były jasno zarysowane, idiotyzmów tam jak na lekarstwo.
  • Odpowiedz
@pan_skala: No ja mam wrażenie, że po rozjechaniu się książki z serialem, scenarzyści serialu zaczęli pisać scenariusz w oparciu o internetowe teorie. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Z drugiej jednak strony - w książce naprawdę dużo wskazuje na R+L=J, aczkolwiek saga jest nieskończona i autorem jest Martin, więc różnie może być...
  • Odpowiedz
@marianbaczal: > Co jak co ale 95 % idiotyzmów wygenerowali twórcy serialu, książka szła cały czas pewnym określonym torem i postacie były jasno zarysowane, idiotyzmów tam jak na lekarstwo.
  • Odpowiedz
@Mr--A-Veed: W książce nic na to nie wskazuje, Jon ma ciemne włosy a Aegon białe pomalowane na niebiesko. Teza o tym że białe włosy są recesywne raczej się tu nie sprawdza bo matka Aegona pochodziła z Dorne i była jeszcze ciemniejsza od Lyanny. Jedyną poszlaką jest to że Ned nie chciał wyjawić tożsamości matki Jonowi a równie dobrze mogłaby być jakąś dziewką. I jest to bardziej prawdopodobne.
  • Odpowiedz
W książce nic na to nie wskazuje,


@PiSbolszewia: Przecież teoria R+L=J wzięła się z książek, nie z serialu.

Pod tą teorią w internecie jest naprawdę mnóstwo dyskusji i odniesień do książek, które miałyby potwierdzać taką wersję
  • Odpowiedz
@PiSbolszewia: Aegon odziedziczył wygląd po Rheagarze, ale jego siostra już nie. Kolejne przykłady to:
– Baelor Złamana Włócznia miał ciemne włosy po matce, również Martellównie
– Duncan Targaryen, syn Aegona V, również wdał się w matkę z rodu Blackwoodów
– Aegor Rivers, bękart Aegona IV z Barbą Bracken, ponownie ciemne włosy.

Więc recesywne, nierecesywne geny są mało warte w świecie Martina. To jego książki, nie zapominajcie o tym. :P
Ale
  • Odpowiedz