Wpis z mikrobloga

@MagnaPomerania:
Kiedy ostatni raz sprawdzałem około 1/4 obywateli Izraela to byli goje, w większości arabowie, w większości mahometanie. Wydaje mi się nieprawdopodobne, żeby nożem w Warszawie wymachiwał niereligijny Żyd wyglądający na araba. Gdyby to był Chasyd, gdyby to był nasz sierdeczni przyjaciel Szewach, to ja bym może jeszcze uwierzył. Ale Żyd wyglądający na araba z nożem w Warszawie? Chyba, że to był agent Mosadu, ale ja na miejscu Bibiego przysłałbym raczej
@JanuszTypowyMolibdenowy: to już Izraelita nie może wyglądać "ciapacko"? A byłeś kiedyś chociaż w Jerozolimie i widziałeś jak oni się potrafią różnić?

Mnie kompletnie nie zdziwiło, że ktoś podał początkowo, iż chodziło o typa o "arabskich rysach", a potem okazało się, że to obywatel Izraela.
@MagnaPomerania:
Rzadko się spowiadam na Wypoku, ale... byłem. Ta grupa etniczna wewnątrz tej narodowości która się potrafi różnić nie ma żadnego interesu by przyjeżdżać do Polski. Nie odwiedza grobów cadyków, rzadziej jeździ na wycieczki tropami antysemityzmu, nie szuka tutaj korzeni, Polska nie jest zupełnie atrakcyjna turystycznie dla Izraelczyków, zwłaszcza dla mizrahim. Oni w Warszawie bywają, ale na lotnisku, przesiadając się do Berlina.