Wpis z mikrobloga

Zniszczenia w Rakkce po ponad miesiącu bombardowań i walk.

Ja się nie czepiam. Jest wojna, przeciwnik trudny, a teren ciężki. Ten wpis bardziej z dedykacją dla osób bóldupiących o to jak "zły reżim" równa z ziemią miasta, bo jego żołnierze nie potrafią inaczej zdobyć w nich terenu. Tu po kilku tygodniach "precyzyjnego" bombardowania, nieznacznie do tej pory uszkodzona Rakka wygląda prawie jak Aleppo po 4 latach walk.

https://pbs.twimg.com/media/DH_ZFAfWAAAbKLE.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DH_ZFQNXUAA5xaF.jpg

Z tego artykułu

#syria #bitwaorakke
60groszyzawpis - Zniszczenia w Rakkce po ponad miesiącu bombardowań i walk. 

Ja si...

źródło: comment_MGWirfWo2bHTLHiuGhFm4S9TbbMi6Pm6.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nom_om wiesz, z punku widzenia rządu to fakt, ze niepodlegajaca jego kontroli siła będzie miała władze nad 1/3 Syrii będzie można okreslic jako destabilizacje. Strasznie mnie ciekawi co beda kurdowie chcieli ugrac. Pod koniec Obany bylem pewny ze pojda na autonomie, teraz jednak mysle ze moga probowac wiecej.
  • Odpowiedz
  • 0
@pan_kleks8 zwróciłem uwagę na to zdanie tylko dlatego że destabilizacja sama w sobie nie jest celem SDF. Celem jest orka z isis i zagarnianie ich terenu.
Co do dalszych losów Rodżawy to nie wydaje mi się żeby chcieli osiągnąć niepodległość, a już na pewno nie zaraz po wojnie. Sądzę że takie ruchy przybiora na sile w ciągu najbliższej dekady (o ile będzie spokój po wojnie) i zakończy się to referendum jak
  • Odpowiedz
@Pantokrator: zakładając, że to prawda z tą desabilizacją Syrii, a raczej jej części, to czy to coś złego? Już pomijając fakt, że to kolejny sztuczny twór projektu Europejczyków, to co Kurdowie są temu państwu winni, by być wobec niego lojalnym?
  • Odpowiedz
@Abu_Hajar_ibn_Zbigniew tak. W tym artykuliku śmiesznym musieli oczernić Rosjan i Syrię, bo jeszcze by wyszło, że tekst jest przeciwko USA. Więc dorzucono bajeczki o tym, jak to Amerykanie bombią, bo muszą i winne jest złe ISIS i jak WKS i SyAF #!$%@?ą bombami w kobiety i dzieci, bo nie mają nic lepszego do roboty. I jeszcze to pisanie, że bomby kasetowe są "zakazane". Zwykłe bomby też są #!$%@? zakazane, a jak
  • Odpowiedz
@Pantokrator: czyli zgadzasz się z tym artukułem tylko w kwestiach nie wchodzących w konflikt z twoim światopoglądem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@pan_kleks8: imo ze względu na Turcję Rożawa pozostanie częścią Syrii. Dodatkowo federalizacja jest dobrym rozwiązaniem dla Syrii, a nie żadną destabilizacją.
  • Odpowiedz
@barani_leb:

Ot, taki szczegol.


Na zalinkowanej stronie AI jest June/July 2017 i z niej pochodzi miniaturka. Nie wiem czy coś pomieszali z datami (jeśli tak to świadczy o ich rzetelności). Niemniej jednak przez rok to tam nie miał kto co niszczyć bo walki w samej Rakkce trwaja najwyżej od czerwca. Wcześniej owszem była bombardowana, ale nie na tyle by dokonać takich zniszczeń. W szczególności, że te się dobrze pokrywają ze
60groszyzawpis - @barani_leb: 
 Ot, taki szczegol.

Na zalinkowanej stronie AI jest...

źródło: comment_7ssschftucrCJsLLIwHcir99DhCNiH8s.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz