Wpis z mikrobloga

@dodgers: co drogo? Ladowarka do baterii nicd to nie to samo co procesorowa do li ion ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A to co zamowiles to #!$%@? jakas jest a nie ladowarka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lepiej juz ladowac w modzie niż tym wynalazkiem
@dodgers: mialem taka i wady sa trzy, po pierwsze laduje wolno-chyba 0.5A, po drugie konczy ladowanie na 4.1V i trochę mAh się marnuje, po trzecie-mocowanie baterii jest gowniane i szybko sie wyrabia

i tak skonczysz kupujac liitokale za 15-20 zl: P
@coo84 akurat nie doładowanie wydaje mi się korzystnym zabiegiem jeśli robi to na wszystkich kanałach tak samo. Odrobina żywotności ogniw na plus :)
0,5A to tez chyba na plus. Mniejszym prądem lepiej się ładuje akumulatory (moja opinia ale chyba nawet ogólnie przyjęta)
@znienackowy jak wspomniałem moja opinia :) z resztą mi różnicy nie robi czy aku ładuje się 3h czy 1,5h, I tak siedzi w ladowarce cała noc. Z własnych obserwacji, choć może to być splot różnych czynników, ogniwa ładowane 0,5A przeżyły jakis miesiąc dluzej
@mmaraxx: z tego co zauwazylem prad ladowania nie robi zadnej roznicy, aku maja w specyfikacji czesto max prad ladowania 4A wpisany, zywotnosc dostaje po dupie przy rozladowywaniu 15A czy wiecej
przy 0.5A czesto mialem tak ze szybciej zuzywalem aku w efajku niz mi sie ladowal ten w ladowarce: P