Wpis z mikrobloga

@freund: W jakim celu? Powerbanki będziesz wozić? Telefon w kieszonkę, na kierę licznik (jak potrzebujesz, ja jeżdżę bez, sporadycznie montuję starą Xperię U za pomocą finna 2.0, gdy potrzebuję jechać rekreacyjnym tempem).
Powerbanki będziesz wozić?


@LesneRuchadlo: Si, szykuje się dłuższa wycieczka. Licznika nie potrzebuję, bardziej gps. Do tej pory jeździłem z garminem+ telefonem+aparatem+milionem baterii AA. Teraz wezmę chyba tylko telefon+powerbank. Wiadomo, że można do kieszeni, ale z uchwytem będzie chyba wygodniej. Chcę przetestować.

Daje radę ten finn? Patrząc na zdjęcia jakoś ciężko by mi było temu zaufać;]
Daje radę ten finn?


@freund: To jest niesamowicie wytrzymałe gdy jest całe. Ale jak się jakoś uszkodzi podczas (de)montowania, to może niespodziewanie jebnąć. Xperia U ma zaczep na sznureczek, więc mógłbym ją dodatkowo zabezpieczyć. Tak czy inaczej w słońcu wiele nie widać.
@freund: a jaki uchwyt z decathlona rozważasz?
Ja przez kilka lat używałem torbę na mostek - telefon pod folią, i w środku przestrzeń na powerbanka, itp. Jednak to ma sporo wad
- przyciemniony ekran
- przytłumione wskazówki z nawigacji
- utrudniony dostęp do przycisków w telefonie
- ogłupiałe czujniki w telefonie (np. zbliżeniowy)

No tak na prawdę najczęściej jeździmy jak jest sucho.

Także finn okazał się o wiele lepszą opcją w
Ja tak sobie złamałem iPhone 5s (,)


@emtei: no właśnie:/ finn nie jest uchwytem dla dużych smartfonów. Powinni robić różne rozmiary, bo wg mnie 5 cali to maks.
W finn jest za małe podparcie, a telefony obecnie są bardzo odchudzone - potrafią się wygiąć w kieszeni, a co dopiero po założeniu dźwigni.
Buszując po aliexpress trafiłem ostatnio na ciekawy, silikonowy uchwyt, który wg mnie może być lepszy