Wpis z mikrobloga

#dell #komputery #windows10 #kiciochpyta

Cześć murki. Mam problem z baterią w laptopie. Kilka dni temu kupiłem nowego della 7567. Ogólnie cebula motzno i dokupiłem oddzielnie dysk SSD. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przegrałem win10 na nowy dysk i wszystko zaczęło hulać...

Do czasu, bo dniu użytkowania baterii albo laptop nie widzi, albo pokazuje status "podłączony, nie ładuje". Próbowałem kilka tipow z sieci z aktualizacja sterowników biosa, usuwaniem sterowników baterii, bez powodzenia.

Poszedł ticket do pomocy technicznej della, bez odzewu i nie można się do nich dodzwonić.

Ktoś miał z tym może do czynienia i mógłby cos poradzić? Trochę wkurza fakt, że nowy komp, a nie działa. (,)
  • 18
@voobar: dellpomocpro twitter napisz do nich. Podajac service tag kompitera i opisujac problem. Odezwa sie w ciagu 4 godzin chyba. Pracuja od 8 do 17. Sprawdz inny zasilacz. Uruchom epsa (trzymaj fn i uruchom komputer bedzie test diagnostyczny sprawdz bledy)
@Fool @szymon0291 Odpaliłem​ jeszcze raz diagnostykę z włączoną kamerą, żeby mieć jakieś dowód i teraz jest ok. W biosie tez znalazło baterię i ładuje, ale przy podłączeniu zasilacza jest kilku sekundowy przeskok pomiędzy tym stanem. "Podłączony, nie ładuje", a "ładuje" zobaczymy jak długo to dzisiaj będzie działać.

Ale mam lepszy numer. ( ͡ ͜ʖ ͡) nie działa mi net po kablu. Mam status trwa identyfikowanie brak internetu.
@voobar: jak laptop po kupnie powoduje takie problemy juz z sama bateria to go oddaj i wez inny egzemplarz. Z dellami jest tak ze jsk zacznie sie sypac to na calego.
Co do internetu to standardowo sprawdz inny router badz switch, inny kabel inne urzadzenia z aktualnym kablem badz routerem. Sprawdz sterowniki do sieci.
@voobar: wymiana plyty glownej bedzie na 99% refurbished (plyta ktora zostala naprawiona wiec nie bedzie to NOWY element!)
Osobiscie wzialbym laptopa oddal do sklepu i kupil ponownie ten model.
Dele to dobre sprzety ale jak zaczyna cos sie sypac to pozniej juz leci z gorki.