Wpis z mikrobloga

Hej mirki. Pracuje jako programista w mniejszej firmie. Mam do was pytanie apropo odżywiania i ogólnie poprawienia sprawności fizycznej i umysłowej.

Zauważyłem u siebie, że od kilku tygodni boli mnie głowa, ogólnie jestem przemęczony. Przez to nie mogę się skoncentrować podczas klepania kodu.

Ktoś niedawno wrzucił podobny wpis, tylko gdzieś mi się zgubił. Jak u was wyglada odżywianie? Macie jakieś sprawdzone diety? Ile razy w tygodniu jakaś siłownia czy inna forma aktywności fizycznej? Ewentualnie czy bierzecie jakieś suple?

#programowanie #programista15k
  • 10
@fallauthy żadnej specjalnej diety, spacer codziennie po kilka kilometrów, zero supli. Może się wyśpij? Zrezygnuj z herbaty, kawy oraz innych pobudzających substancji, jeśli dotyczy i odpocznij. Kiedyś po takiej akcji spałem 10-12 godzin dziennie przez miesiąc. Zmęczenie (przynajmniej u mnie) się nawarstwia i stosunkowo łatwo je zamaskować i jakoś żyć.

Miałem jakiś czas temu problem z okresami przemęczenia, ale odkąd zacząłem dbać o nawodnienie, wszystko jest w porządku.
@fallauthy: Kładź się spać o mniej więcej tych samych porach, twój organizm po kilku dniach wynagrodzi ci to zdecydowaną poprawą samopoczucia. U mnie optymalny czas snu to około 7h. Ponadto zdecydowanie jakaś aktywność - możesz pomyśleć o spacerach do pracy, dojeździe rowerem czy też bieganiu.

Jeśli twoim głównym składnikiem diety nie jest pizza to problem nie musi leżeć w diecie.
Zauważyłem u siebie, że od kilku tygodni boli mnie głowa, ogólnie jestem przemęczony


@fallauthy: Zrezygnuj z kawy, serio. Przez pierwsze kilka tygodni jest masakra, ale później jest dużo lepiej. Mnie kawa tak uzależniła, że nie potrafiłem zacząć pracy bez jeden czasami dwóch z samego rana. Przestałem pić kawę, pierwszy miesiąc koszmar - zasypiałem po przyjściu do biura przed komputerem, ale poźniej było tylko dużo lepiej i teraz bez problemu się wysypiam
@czuraj: Właśnie chodzę spać o tej samej porze - w łóżku po 22, zasypiam gdzieś ok. 23:30, wstaje zazwyczaj ok. 6:40 (uśredniając). Wcześniej było spoko, od jakiegoś czasu jestem przemęczony, więc wydaje mi się, że to wina diety albo właśnie brak ruchu. Trzeba wziąć się w garść i korzystać znowu z multisporta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@leoha: Kawę tak naprawdę odstawiłem na weekend gdzie nie muszę
Teraz mamy projekty i bez kawy/herbaty ani rusz.


@fallauthy: Też tak kiedyś myślałem, ale bez tego da sie żyć, naprawdę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dużo łatwiej niż myślisz.