Wpis z mikrobloga

#watchboners #zegarkiboners #zegarki Nie ma to jak zakupy na allegro ;) ciesze się z wygranej licytacji, potem wizyta u zegarmistrza i jeb .... doprowadzenie do stanu idealnego 700-900 zł jakieś 15 lat nie ruszany.... ale #!$%@? w opisie, że swieżo po przeglądzie na dobrym chodzie. Myślałem, że w 400-500 się zamknę z nowym paskiem:)
tata-szymona - #watchboners #zegarkiboners #zegarki Nie ma to jak zakupy na allegro ;...

źródło: comment_oPtam7D5lsSXC7f3CQAoGpUzDKBOyH3l.jpg

Pobierz
  • 10
@tata-szymona: zmień zegarmistrza bo cie w #!$%@? robi. Zobaczył że omega i pomnożył cenę serwisu razy chyba 3. Faktem jest że poprzedni właściciel mógł kłamać z serwisem, ale tu nie ma nic skomplikowanego i kwota z dupy.

@booyaka88: Nie. To nie są drobne przy vintage kosztujących niewiele więcej. Gdyby tam było inne logo zegarmistrz podałby zupełnie inną cenę.

edit: bo bym zapomniał - @tata-szymona pokaż jak zegarek wygląda z drugiej
@booyaka88: Serwis zwykłego mechanizmu wraz z polerowaniem koperty to poniżej 200zł. Mnożnik za znaczek? Tylko naiwniak się na coś takiego zgodzi. I nie mów mi o dobrach luksusowych. Vintage omega takim nie jest. Zobacz w jakich cenach te zegarki chodzą na aukcjach.
Nawet biorąc poprawkę na markę 900 to sporo. Każdy kto miał do czynienia z serwisami ci to powie na podstawie własnych doświadczeń.
Serwis współczesnych mechanizmów automatycznych które są bardziej
@thewickerman88: Wszystko zależy od tego jaką jakość się oczekuje. Smarowanie owszem koło 100-200zł z gwarancją, ale cena polerowania zależy od tego jak ktoś to dobrze robi. Ja polerowanie na nówkę z salonu (spawanie laserowe wżerów, zachowanie kształtów idealnie prostych krawędzi, szlif) bym wziął spokojnie 500zł.
@tata-szymona a masz w nim do zrobienia? Za podobną kwotę odnowilem cała kopertę, wskazówki itp. Plus pozlocenie i przegląd mechanizmu w 65 letnim Atlanticu. Sorka, nie doczytałem komentarzy :P. Jak coś, to od siebie mogę polecić Ampol z Łodzi. Chyba tak się nazywali.
@kaktusx22: 900 zł to szlif koperty, nowy lub zrobiony na nowy dekiel. Mechanizm wymaga regeneracji nie przeglądu, spieszy się od 30 do 120 sek na dobrę. 8 sek to max a da się to ustawić na 1-2. Założenie jest takie że polecą nowe części jeżeli trzeba. Kwota 700 zł za mechanizm uwzględnia małe pierdoły. Zobaczymy jak to się skończy bo leży u jednego z najlepszych zegarmajstrów w Wawie.