Wpis z mikrobloga

@Hatespinner: rozumiem to doskonale. Nie napisałem przecież, że chcę biletów do Zamku w Malborku za darmo.

To mi wytłumacz, na czym polega ta hipokryzja właściciela obiektu. Czy też znowu poprzestaniesz na ad personam? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To mi wytłumacz, na czym polega ta hipokryzja właściciela obiektu


@Lisaros: Masz to wytłumaczone dwa posty wyżej. Niestety nie da się już bardziej wjeżdzać na ciebie ad personam, bo jeżeli do tej pory tego nie pojąłeś to raczej nie rokuje szans na zmianę w najbliższej przyszłości.
@Hatespinner: dygresje i ad personam - jestem przyzwyczajony do takich prób zmieniania tematu i nie robią one na mnie wrażenia. Ponownie zatem - gdzie hipokryzja w tym, że właściciel chwali się zrealizowaną przez siebie inwestycją bez pomocy państwa, przy czym sam nigdzie nie zapewniał, że robił to pro publico bono?
Tabliczka sugeruje, że nikt nie pomógł w renowacji obiektu, więc zrobili to sami.


@Hatespinner: Nawet nie wiadomo, czy się w ogóle starali. Aczkolwiek podejrzewam, żeby tej dotacji nie dostali, bo konserwator nie byłby zachwycony (chociaż z drugiej strony Lasecki, właściciel, dostał Krzyż Oficerski Orderu Odbudowy Polski od prezydenta Polski, więc sprawa jest dla mnie niejasna. Nie jest to bowiem renowacja, tylko zbudowanie nowego zamku na bazie starego. De facto więc zniszczono
No ale jeśli taki model biznesowy im się opłaca, ja nie mam nic przeciwko.


@ajuto00: Ale ja nic nie mówię, że mam coś przeciwko. Jak dla mnie to spoko, można sobie iść i zwiedzić zabytek, spędzić noc w hotelu itp. Tylko od pierwszego postu mówiłem, że ta tabliczka jest nie na miejscu. Jakby napisali po prostu:

Zamek został w całości odrestaurowany przy użyciu środków rodziny L.


To by było dużo lepiej.
dygresje i ad personam - jestem przyzwyczajony do takich prób zmieniania tematu i nie robią one na mnie wrażenia.


@Lisaros: To nie jest próba zmiany tematu. Po prostu dyskusja z tobą nie ma sensu, bo nie rozumiesz tego co piszę, więc już tylko komentuję twoje braki, z nudów.
@Hatespinner: możesz, tylko z jakiegoś powodu nie chcesz. Ja też się do tego odniosłem i może napiszę to jaśniej - inwestor chciał zrealizować inwestycję, zrobił to swoimi środkami, czym się pochwalił, nawet to podkreślił. Była to wielka inwestycja, obarczona sporym ryzykiem, zakończona sukcesem i w całości zrealizowana ze środków prywatnych.

Wiele inwestycji otrzymuje dofinansowanie ze środków publicznych, by wymienić np. dofinansowania dla rozpoczęcia działalności gospodarczej, programów unijnych, czy właśnie od konserwatora