Wpis z mikrobloga

#herbata #wykopteaclub #puerh #shengpuerh

Pozytywne zaskoczenie, to co mogę na pewno powiedzieć o tym nabytku. Zakupiony w Kunmingu tego roku, kiedy buszowałem między targami herbaty w poszukiwaniu czegoś przyzwoitego. Poza zakupem czegoś od większych graczy, postanowiłem spróbować kilku naprawdę lokalnych producentów. Nie jest to jednak przyjemna sprawa, z racji bycia obcokrajowcem, w większości przypadków będą próbowali Ci wciskać byle co, bo w założeniu i tak się nie znasz na tym albo nie mówisz po chińsku(na czym się przejechały dwie sprzedawczynie w Pekinie, jak próbowały się między sobą dogadać za ile mnie oskalpują, nie wiedząc że jednak coś tam rozumiem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Historia na potem)

Zostało mi zaprezentowane owe ciastko, 2015 rocznik Xin Ban Zhang (chiń. 新班章). To było coś wartego spróbowania. Mocna herbata, odczuwalna od pierwszych łyków; cierpka, jak to młode shengi mają w zwyczaju; posmak suszonych owoców, zwięczona niby słodyczą porównywalną do moreli albo kwiatową. Poszło 10 dobrych zaparzeń, byłem potem przez parę godzin na dobrej korbie, stymuluje pozytywnie. Cenowo? zapłaciłem ledwie 110 złotych za ciacho, czyli niewiele. Oczywiście trzeba mieć na uwadzę fakt tego, iż producent jest mały i niezbyt rozpoznawalny poza Kunmingem i okolicami.

Za rok mam nadzieję powrócić w tamte rejony i zakupić więcej niż jedną sztukę, trochę żałuję tego że byłem w tej materii powściągliwy, bo herbatka warta każdych pieniędzy. Poleży ze 2/3 latka i zobaczymy co z tego będzie.

Na dole wrzucam fotkę opakowania.

Nazwa: Xin Ban Zhang Sheng Pu Erh 新班章生普洱
Rok: 2015年
Producent: Zhen Xin Pin Cha 珍新品茶
Miejsce zbioru: Xin Ban Zhang
Rodzaj: Surowy 生
Ilość na sesję: 7g
Naczynie: Czajniczek Yi Xing 100ml
ilość zaparzeń: 10
PolDun22 - #herbata #wykopteaclub #puerh #shengpuerh 

Pozytywne zaskoczenie, to co...

źródło: comment_TICP8XSGkD28bMEulizmxdtE9k1WdUQC.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PolDun22: żona kolegi jest chinką, kiedyś przysłali mi z UK taką herbę z lokalnej herbaciarni, jedna z najlepszych jakie piłem. Pytam go o nazwę: nie ma, gdzie to kupić?: Chiny to i tamto miasto ()
  • Odpowiedz
@wacek_1984: xD i to jest wlasnie caly myk. Jestesmy ograniczeni wyborem z racji tego, co mają pośrednicy do zaoferowania, a niestety nie jest ich wielu. Dlatego czuję dobrze, bo za rok czeka mnie wymiana 5 miesięczna do Shenzhen, rzut beretem do Hong Kongu(raj dla koneserów wilgotnego magazynowania Pu), a potem biorę lot do Kunmingu, wynajmuję motorek i sru przez Yunnan aż do granicy z Laosem ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz