Wpis z mikrobloga

Mirki od wielu dni coraz bardziej tli mi się w głowie marzenie- mieć własny #samochody . Budżet mam cholernie mały ale czas na nazbieranie jest jeszcze mniej więcej do kwietnia-maja :P I tutaj pytanie- za ile i co (bo nie znam się na autach zanadto) mógłbym w gazie kupić, żeby sobie popodróżować po eu + pojeździć w mieście z punktu A do B? Interesuje mnie tylko coupe albo hatchback :) Budżet to max 5-9k
#pytanie
  • 17
@zielonawrona: za 5-9 na pewno kupi zadbany samochód z niezajechanym 1.8t. Bądź realistą
@Croudflup: z takimi funduszami powinieneś. Bo później przyjdziesz na wypok i będziesz marudził, że kupiłeś zajechanego trupa i nie wiesz co z nim zrobić teraz, bo się wszystko sypie. Z takimi funduszami powinieneś szukać samochodu, który minimalizuje ryzyko trafienia na minę
@Norskee: tak jak napisałem- nie do końca się na tym znam, mam kilku kolegów mechaników ze sporym doświadczeniem i najpierw chciałem tutaj spytać o radę a potem kontaktować się z nimi bezpośrednio. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Croudflup: seat leon I, spora gama silników, ladnie wyglada. Tylko trzeba uważać na zalane egzemplarze, maja podobno jakis problem z korkiem, nie pamiętam dokładnie. A i Honda HR-V, ladne autko, niezawodne, ale twarde zawieszenie. Mialem z silnikiem 1.6. Jedyne co sie przytrafiło to uszczelka pod głowica. Wbrew pozorom male, wersje 3 drzwiowe sa czteroosobowe. Wszędzie się wcisniesz
@Croudflup: Postawmy sprawę jasno: za 5-9k nie kupisz w dobrym stanie auta wyższej klasy, a nawet jak trafisz jakąś nie wiadomo jaką okazję, to okaże się, że koszta eksploatacji Cię zjedzą. W tym budżecie nawet minuty bym się nie zastanawiał, tylko szukał Astry G z silnikiem 1.6 101km w gazie, ewentualnie 1.4 90km ale w trasy przy klimie to już nie poszalejesz. Zalety auta? Śmiesznie tanie części, 3/4 auta rozbierzesz i