Wpis z mikrobloga

@jokefake: no piłować to raczej nie, bardziej myślałam nad jakimś laserowym cięciem (jakoś w końcu te ceramiki się chyba ostrzy, nie?).
I nie wiem czy ssie, miałam ten nóż z 5 lat i służył mi bardzo dobrze. Trochę przez moją nieuwagę się uszczerbił - chciałam przekroić kolbę kukurydzy nie myśląc o tym, że w środku jest twarda i kawałek noża został w kolbie.
  • Odpowiedz
@skasna: Ostrzy się je tak samo jak stalowe, na drobnych diamentach. Tyle że ręcznie to trwa wieki, najtwardsze stale proszkowe to przy tym pikuś. Przy czym ceramika nigdy nie naostrzysz w takim stopniu jak stalowego.

A tu jest taki ubytek że nie da rady, nawet dla stalowego to w sumie byłby krytyk, chyba że wzięłoby się go na totalne przeprofilowanie na wolnobrotowej szlifierce.
  • Odpowiedz
@skasna: Generalnie to możesz używać pomijając szczerbę, nie mniej #!$%@?łbym to bo jeszcze sie skaleczysz i kupić jakiegoś fajnego vicka za parędziesiąt złotych i jakieś kamienie do ostrzenia (zwykłe polskie marmury, piaskowce itd) ewentualnie jeszcze łatwiejsze w obsłudze systemy np lansky turn box. Pamiętaj że to zakup na DŁUUUGIE lata a i ostrzałki nadadzą się do innych noży
  • Odpowiedz
@Lrrr: dzięki :) Jak teraz tego noża zabraknie to rzeczywiście muszę się rozejrzeć za jakimś innym porządnym stalowym, bo jedyne jakie mam to z fiskarsa, a podejrzewam, że nie jest to jakaś przodująca marka.
  • Odpowiedz
@skasna: Nie jest to cud, o ile nie jesteś profesjonalnym kucharzem, geekiem nożowym to mogą wystarczyć ja osobiście używam jakiegoś vicka za 100-120 zł i jestem bardzo zadowolony, dodatkowo kupiłem na OLX jakiś komplet polskich piaskowców do ostrzenia i na moje wymagania (nie tak małe, gotuje dużo i często) jest wystarczająco :D
  • Odpowiedz
@Lrrr: ja też gotuję na codzień, ale do profesjonalisty mi daleko. Ale na pewno kiedyś zaopatrzę się w lepsze noże. Teraz bardziej przydałaby mi się ostrzałka, bo bez ceramika to nic ostrego w kuchni nie mam, także dzięki za podpowiedź :)
  • Odpowiedz
@skasna: ceramika do obróbki jest dosyć ciężka, niby mogłabyś go skrócić o ten kawałek uszczerbiony i zaostrzyć w jakimś zakładzie ale strzelam ze wydasz 2x więcej niż cena nowego noża
  • Odpowiedz