Wpis z mikrobloga

Mirki,
Szukam mechanika znającego się na dieslach. Pacjent to Focus MK3 1.6 TDCI, rocznik 2011. W Sobotę odpalił na 30 sekund, i zgasł, od tej pory kręci tylko rozrusznik, i nic więcej. Komputer nie pokazuje błędów.
Szukam kogoś znającego się na #motoryzacja w okolicach #gliwice #zabrze #bytom
  • 33
  • Odpowiedz
@firetech ja miałem coś takiego, ale był błąd i tylko na ciepłym nie mogłem odpalić (ale kolejna faza to podobno że w ogóle nie można ). Był to czujnik położenia przepustnicy. Nie dawało paliwa a rozrusznik się kręcił
  • Odpowiedz
@firetech miałem identyczne objawy , zapalała a po 40 sek jak ruszałem gasła po 3 metrach . Potem nie chciała odpalić . Nawet zmarnował lawetę i stówkę na diagnozy, upuściłem cały bak paliwa i zalałem lepsze . Nic. Dopiero w Bish service za grubsza kasę zdiagnozowali co jest: przegniła wiązka elektryczna (styki /piny) na czujniku ciśnienia paliwa na listwie common rail . Koszt części to 25 zł ale oczywiście z diagnoza mi
  • Odpowiedz
@firetech: Auto gaśnie samo z siebie, zero błędów na komputerze - brawo Ford ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Był to czujnik położenia przepustnicy.

@snwptest: W 1.6 TDCI to na pewno będzie to ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do tematu to może gdzieś jest nieszczelność w układzie i to że wymieniałeś filtr i odpowietrzałeś nie ma znaczenia, bo i tak zaraz się zapowietrzy przez
  • Odpowiedz
  • 0
@firetech a to raczej nie, ale w tych silnikach na pierwszy montaż idzie pasek rozrządu bardzo średniej jakości i potrafi przy 100k strzelić bez ostrzeżenia, gdzie wymiana zalecana jest przy 200k ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@firetech podstawowe pytanie - czy pali na plaku? bo widze tu kupe podpowiedzi z dupy nie zwracajac na podstawy... druga rzecz, jakie jest cisnienie na listwie wtryskowej w czasie krecenia?
  • Odpowiedz
@mickovsky: Cisnienie nie jest stabilne. Podobno skacze od 100 do 800, sam tego nie widziałem bo nie byłem jak jeden magik to diagnozował, niestety (albo może i stety) powiedział, że się tego nie podejmie.

@thestabilizator: Jesteś może z gliwic/okolic ?
  • Odpowiedz