Wpis z mikrobloga

@zarejestrowalemsie: Większość produktów alupex ma temp pracy 95oC z możliwym chwilowym przegrzaniem do 110... jak dobrze dobrana średnica to powinno - chociaż ja osobiście wole jak instalacja przy kotle jest w stali - ew jakies rozprowadzenia z tworzyw - wciąż dobry spawacz to artysta i może ładnie wyglądać
genealnie przy paliwie stałym masz zakłądaną temp pracy instalacji + założenie że możesz przegrzać wode i zadziała otwarte naczynie wzbiorcze
chociaż jak palisz
@theodolit: ja mam rury stalowe przy piecu a po domu idą miedziane, tylko w najnowszych odcinkach mam trochę tego plastiku. Też bym wolał przy piecu mieć stal. Boję się to ruszyć bo za chwile się okaże, że zrobi się z tego remont na cały dom. Ale jak teraz tego nie zrobię to później wcale...
wiem, że to porada typu 'dołóż 5 tysięcy i kup coś porządnego" ale ogarnięty hydraulik to zrobi w godzinkę - może 2.
ja osobiście bym miedź wywalił - ale jak wszystko w dobrym stanie to tylko minimalne przeróbki i tyle, dbać o odpowietrzenia, odwodnienia
@zarejestrowalemsie: z domkach raczej stoi na posadzce - ale 'trzyma' go komin i instalacje,
wątpię żeby w domku ktoś specjalnie fundament pod kocioł robił. Przy przesunięciu masz raczej przeróbki czopucha i wszystkich włączeń... chyba żeby posadzka była w okolicy na słowo honoru ;D