Wpis z mikrobloga

@hologram: Dochód z inwestycji też jest opodatkowany, żaden fiskus nie odpuści ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pamiętam jak kilka lat temu rząd chciał pobierać podatki od milionów zwykłych ludzi którzy posiadali jakiekolwiek nieruchomości, kiedy był boom i ceny mieszkań szły bardzo mocno w górę. Było o tym trochę głośno, bo typowy kowalski posiadający własne "m" miał nagle płacić podatek od wzrostów jego wartości co przekładałoby się na bardzo
  • Odpowiedz
@JackBauer: gdyby miało być identycznie to musiałbyś te USD kupić kiedyś bardzo tanio i po dużych wzrostach kupiłbyś za nie samochód...
Krypto nadal nie są jeszcze dokładnie sprecyzowane prawnie. Obecnie uznaje je za normalna walutę kilkadziesiąt państw, ale są między nimi znaczne różnice. Zwłaszcza w swerze podatków od dochodów. Polska oczywiście jest zadupiem świata i u nas jeszcze nikt prawnie nie określił krypto. Obecnie jest to zwykły przedmiot, dobro.. Hmm może
  • Odpowiedz
@sheeple: Niestety musisz googlować, aż znajdziesz odpowiedni temat, bo jest to już bardziej skomplikowane. Ja niestety nie mam tego pojęcia, ponieważ nie zajmowałem się nigdy miningiem.
  • Odpowiedz