Wpis z mikrobloga

@friendzone: @Mazur9: szukam 1,9 diesla po 2004 do 13 000.
Czy wszystkie mają dwumase?
1,9 JTD czy 1,9 JTDM? Prawda że jtdm ma wyższą kulturę i niższe spalanie?
Deska rozdzielcza wygląda na taką co niezbyt chętnie pozwala wstawić radio, a USB jest dla mnie piekielnie ważne. Da radę?

Nienawidzę diesli ale odrzucam opcję benzyny, bo Twin Sparki są odpowiedzialne za całą złą renomę Alf.
Zgodzę się na diesla tylko dlatego,
  • Odpowiedz
@kmds: jtd i jtdm sa oba dobre, spalanie w mieście na jtd mi wychodzi około 6.5-8 poza miastem nawet poniżej 6 można zejść. Jeśli chodzi o radio to bez problemu można zmienić kosztem wyglądu kokpitu, ja zadowalam się jednak transmiterem na Bluetooth. I tak, z tego co mi wiadomo to wszystkie maja dwumase. Rozrząd robiłem po kupnie 30k km temu. Ogólnie jestem zadowolony bo wymieniam tylko wahacze i inne części eksploatacyjne,
  • Odpowiedz
@kmds: Chyba wszystkie mają dwumase, co do kultury pracy się nie wypowiem bo JTDM nie jeździłem, ale wszystko możliwe, bo jest to trochę bardziej zaawansowany silnik, ale przez to też bardziej problematyczny, głównie mowa tu o klapach wirowych. Co do radia to powinno dać się wstawić inne radio, chyba nawet widziałem kiedyś że ktoś to zrobił, ale oczywiście estetyka mocno dostaje, seryjne radio jest ładnie wkomponowane i współpracuję z wielofunkcyjną kierownicą
  • Odpowiedz
@Mazur9: @Eralt: @friendzone

przeglam mocno ogłoszenia, na 147 chciałbym wydać max 13 000(chyba, że na pięknych felgach to 15 000) i model nie starszy niż 2004. Dodatkowe 2 tysiace planuję na rozrząd, olej, 4 filtry i serwis klimy i płukanke chłodnicy
  • Odpowiedz
  • 0
@kmds ja mam jtdm 16v od ponad roku i jak narazie tylko rozrząd i płyny wymienialem. Przymierzam sie do robiena zawieszenia bo zaczyna stukac przód ale to normalne w każdym aucie jeśli nie stoi w garażu
  • Odpowiedz
@kmds co do radia jest problem bo czesto gesto jest rzezba z ramka i radio dwa din co ogranicza wybor no i bardzo ciezko ogarnac z nieseryjnym radiem sterowanie z kierownicy. Klekot pancerny ja ze swoim zadnych problemow nie mialem. W Alfie czeste problemy to z wachaczem przod a reszta jak w kazdym aucie wszystko sie psuje a innym sluzy po 15 lat. Chociaz z perspektywy czasu moge ci powiedziec ze benzyna
  • Odpowiedz
  • 0
@kmds robił mi to znajomy zaprzyjaźniony mechanik , bez pompy na pewno. Dałem ją na rozrząd zaraz po zakupie więc dokladnie nie pamiętam ale około 1300zl z olejem i robocizna plus wąż od intercoolera(okolo 100zl) bo był dziurawy
  • Odpowiedz
Polecam grupe alfaholicy na fb zarówno oficjalną ,jak i nieoficjalną. Chłopaki fajne modernizacje pokazują czasem :) ale są i Janusze od gleby niestety... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz