Wpis z mikrobloga

@Ellwen 3drzwiowe czy 5drzwiowe? Sedan hatchback ? Duży mały bagażnik ? Napęd na przód ? OC ma być tanie (mała pojemność silnika) czy obojętne ? Do miasta i parkowania w ciasnych miejscach czy nieistotne ?

Najlepiej pojechać do kilku komisów / handlarzy i wsiąść do kilku aut i zobaczyć czy Cię nie odrzuci bieda lub wystrój jakiegoś modelu/egzemplarza , bo czasem budy pozornie fajne rocznik i cena w miarę a w środku
@snwptest: Myślałem nad oplem astra, najważniejsze dla mnie jest żeby to był taki w utrzymaniu samochód. Nie potrzebuje jakiegoś sportowego samochodu z dużą pojemnością. To czy jest 3 czy 5 drzwiowy jest dla mnie nie istotne. Za 8 tyś nie mam za bardzo co wybrzydzać :)
@Ellwen: W mieście bardzo fajnie. W porównaniu z Oplem rodziców bardzo miękkie zawieszenie i fotele. Spalanie po Warszawie wychodzi tak z 8l/100km z klimą. Jak na razie nie było żadnych awarii, jednak musiałem przepustnice wyczyścić bo zdarzało się, że samochód gasl na światłach. Na szczęście konstrukcja samochodu jest prosta jak budowa cepa. Bagażnik bardzo pojemny. Generalnie jestem zadowolony. Jednak są też wady takie jak bardzo krótka skrzynia biegów (przy 60-70km/h można
@Ellwen: Ja tez właśnie czegoś takiego szukałem. Początkowo chciałem Daewoo Lanosa, ale teraz już to straszne szroty. A takie coś, jak mam jak najbardziej mi odpowiada. Najgorsze jest to, że mnie się to auto podoba, a wszyscy twierdzą, że brzydkie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Ellwen: Fabia. Tania w utrzymaniu, jest dużo egzemplarzy jeszcze nie zajechanych. Jeżeli nie masz uprzedzeń do niej i szukasz taniego dupowozu to będziesz zadowolony. Ja miałem silnik 1.2 ale lepiej ponoć poszukać 1.4. Lata dużo takich w gazie i ponoć jest ok