Wpis z mikrobloga

1. Bądź Bankiem Centralnym.
2. Drukuj z powietrza miliardy euro / usd / yenów dziennie.
3. Pożyczaj je na procent rządom państw, żeby te mogły obecny dług spłacić nowym, właśnie zaciągniętym. Rząd nie ma swoich pieniędzy więc tak naprawdę zadłuża obywateli.
4. Obywatele szukają alternatywy, powstaje #bitcoin - można go szybko, tanio i bezpiecznie przesyłać, nie można go dodrukować, podrobić czy pożyczyć więcej niż się ma.
5. Janusze krzyczą, że to bańka i piramida finansowa.

Tak to widzę, pozdrawiam cieplutko.
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@emjot86: "Dodaj do tego, że cały czas stajemy się bardziej efektywni - produkujemy coraz taniej i szybciej. A mimo to ceny produktów rosną."

Nie chcesz mi powiedziec, ze przyszedl Soros do Biedronki i powiedzial: "Te ceny sa za niskie! Macie je podniesc" - cena wynika chyba z czego innego niz dane makro?
  • Odpowiedz
@emjot86: "Są już pracodawcy, którzy płacą pensje w BTC"
Cale 3 firmy ;), no moze 4 ...

"Jest masa sklepów, które przyjmują płatności w BTC"
Jeszcze wieksza ilosc sklepow przyjmuje rozne waluty, nie tylko btc ... btc to fanaberia
  • Odpowiedz
@emjot86: Powiedz mi dlaczego uwarzasz ze btc jest lepsze nic $, £ czy kazda inna waluta? Bo jest 'matematycznie zgodna'? Bo jest jak jest? Bo nie ma praw sie nagle zwiekszyc?

A co jezeli zapalce dev btc, zeby rozszerzyli bloki o kolejne 21mln? Co sie stalo teraz? Podzielil sie bo ktos chce 2mb, inny chce LN a jeszcze inny cche truskawki z makiem.

Dlaczego btc bedzie tym jedynym? To ludzie
  • Odpowiedz
To ludzie sa wartoscia


@skiter: jedyna sensowna rzecz jaką tu napisałeś.

Powiedz mi dlaczego uwarzasz ze btc jest lepsze nic $, £ czy kazda inna
  • Odpowiedz
@emjot86: Spoko, ale idac tym tropem, mozna dojsc do wniosku ze to juz bylo, moge sie umowic z znajomymi ze coinami z Tibia bede sie wymieniac, bo ich tez (teoretycznie przeciez! :D) nie stowrzysz. mozna uzywac coins z WoW, albo moze z Sims'ow?

Wiec co mi z uzywania btc, jak zachwile (blizej nie okreslona bo tego nikt nie wie), bede zmieniac na inny 'lepszy' coin? Wiec czym btc jest taki
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded: Czemu nie? Pozyczam 10 btc ... (co z nimi robie to moja sprawa - kupuje dom), musze oddac 10btc + prowizja - czyli powiedzmy 12btc.

'bank' kupil btc za 10$ -> ja mam po przelcizeniu z btc -> $ = 10$ (bo taki byl kurs aktualnie), oddaje 12btc, a kurs sie podniusl do 15$, 'bank' ma +2btc i jeszcze wiekszy kurs niz przed porzyczeniem.

Nie ma zysku? No nie
  • Odpowiedz
Widze ze argumenty 'za' sie skonczyly?


@skiter: Naprawdę sądzisz, że ktoś ci będzie w ciągu kilku minut rzeczowo odpowiadał na ignoranckie pytania, które były już zadane milion razy, w milionie podobnych dyskusji? xD
Jak dla mnie to @emjot86 i tak #!$%@? się anielską cierpliwością, skoro tyle już razy odpowiedział. :)
Wiele osób to czytających zapewne jest w stanie udzielić ci odpowiedzi na twoje pytania. Ale wiesz, co sobie myślą?
  • Odpowiedz
@FlameRunner: Tak, bo czekam na taki argument ze nie bedzie mozliwosci powiedzenia: sprawdzam!
Generlanie mysle ze kazdy ktory pompuje btc jest frajerem i dostawca kapitalu dla kazdego banku.

Koniec koncow i tak bedzie to w $, £ czy euro ... zalezy gdzie sie mieszka, btc bedzie (i jest) jak Linux, kazdy wie, kazdy widzial, kazdy ma to w dupie bo? Jest jaki jest ...
  • Odpowiedz