Wpis z mikrobloga

  • 2
#dzieci #finanse #oszczedzanie #lokaty czy jakis ogarniety Mirek/Mirabelka moga mi doradzic cos na przyszlosc malucha? Byl chrzest, bedzie komunia, bedzie 18tka kiedys, chcialbym zalozyc jakies oszczednosciowe lub fundusz na malucha, ale kompletnie nie wiem co :/
  • 10
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mus_tang bitcoin jest wg mnie niestabilny, aby lokowac pieniadze na przyszlosc za 20 lat, takze luz. Zloto spoko, ale moze na poczatek cos bankowego? :)
  • Odpowiedz
@Dymass: Na taki długi okres to ja bym inwestował w złoto fizyczne. Przez następne 18 lat czekają nas jeszcze ze dwa kryzysy, ze trzy wojny, być może rozpad Unii Europejskiej, być może załamanie światowego systemu finansowego, na pewno nie jedno przetasowanie sił na świecie.

Akurat dolar tani.
  • Odpowiedz
@Dymass:
1. absolutnie wystrzegaj się produktów, które pobierają od ciebie opłatę (niezależnie od zysku) za to, że trzymasz u nich swoje pieniądze, bo te opłaty przy takich kwotach zjedzą zyski.
2. Tak samo jeśli chodzi o opłatę za wejście/wyjście.
3. Zwróć tez uwagę na ewentualne opłaty/kary za wcześniejsze wyjście z programu czy brak zadeklarowanych regularnych wpływów.

Odpadają więc chyba wszystkie oferty firm ubezpieczeniowych, chyba że na ubezpieczeniu Ci właśnie zależy.

W
  • Odpowiedz
@Dymass: O ile nie zamierzasz oszczędzać 10k+ miesięcznie, to po prostu wrzuć to na dowolną lokatę. Różnicę będą tak marginalne, że nie warto spędzać nad tematem kilku godzin robiąć research. Nie daj się też wkręcić w żadne fundusze, czy cokolwiek co niesie ze sobą ryzyko utraty kapitału. Ciułaj co miesiąc swoje i nie przejmuj się inflacją.
  • Odpowiedz