Wpis z mikrobloga

@Gooma: Ciekawe spostrzeżenie, ogólnie twórcy czy to gier, seriali czy filmów korzystają często z "banków dźwięków". Często mnie to denerwuje, jak w jakiejś produkcji słyszę ten sam krzyk, który wydawał zabity przeciwnik w Gothicu... Chociaż znajomy stwierdził, że jestem autystyczny, że zawsze wyłapuję ten dźwięk, who knows...
  • Odpowiedz
@Florent: to fakt, często się korzysta z tych samych dźwięków, zapewne dla zaoszczędzenia kasy. Najpopularniejszym przykładem jest chyba krzyk wilhelma, słyszany wszędzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Florent: Kolejny przykład: W filmie Mission Impossible 2, podczas jednej ze scen gdzie główny bohater rozmawiam z kobietą na jakimś balkonie, na ulicy poniżej odbywa się jakaś impreza, nocne życie. Słychać sampel, dźwięk tłumu z gry Roller Coaster Tycoon .
  • Odpowiedz
ten sam krzyk, który wydawał zabity przeciwnik w Gothicu


@Florent: A ćwierkania ptaków z Gothica nie wychwytujesz aby w różnych serialach? xD Mi się zdarza, tyle że już nie pamiętam gdzie mi się zdarzyło ostatnio.
  • Odpowiedz
@nyskall: Zawsze mnie trochę dziwiło lenistwo twórców pod tym względem, gdybym był reżyserem zebrałbym grupę aktorów i kazał im wiwatować bądź krzyczeć jak ranny i wtedy był sobie wybrał pasujący kawałek audio i wplótł do filmu, no ale jestem zwykłym scrubem i pewnie nie biorę czegoś pod uwagę. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Gooma: Jeżeli tak jest to imo bardzo to słabe, mało rzeczy jest dla mnie tak antyklimatyczne jak to. :/
@Wiedmolol To też. No i oczywiście najbardziej generyczny dźwięk wyciągania miecza z pochwy. Tak jakby skórzana pochwa mogła wydać taki dźwięk ocierając się o miecz.... Mało co mnie tak z równowagi wyprowadza jak to. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Najpopularniejszym przykładem jest chyba krzyk wilhelma, słyszany wszędzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@nyskall: Krzyk wilhelma to teraz się stosuje jako easter egg, a nie dla zaoszczędzenia kasy. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Florent
@nyskall
@Gooma
@Wiedmolol
@dyzmund
@Mr--A-Veed
@alex-fortune nigdy nie widziałem GOT, ale za to często oglądam filmy z mroczniejszym klimatem. W tych filmach gdy główny bohater otwiera przyrdzewiają furtkę, bądź lżejsze metalowe dżwi to przewija się ciągle ten sam dźwięk. Pierwszy raz go usłyszałem w pierwszej części blood. Bardzo charakterystyczne skrzypniecie. Zagrajcie, usłyszcie a nigdy nie da to Wam spokoju. Bo wkurza :)
  • Odpowiedz
Zauważyliście, że w 5 odcinku, 6 sezonu #got, ok 12 minuty, 25 sekundy - słychać dokładnie ten sam, sampel dźwiękowy wykorzystany dużo lat wcześniej w grze Faraon / Cleopatra (Pharaoh)?

Chodzi o dźwięk wiwatującego tłumu. W grze słyszany np po kliknięciu w budynek Szkoły Żonglerów.


@Gooma: kiedy autyzm wejdzie za mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gooma: Mnie kiedyś zniszczyło, jak moja babcia oglądałą sobie "Na wspólnej", a tam w tle muzyczka "Kupowania" z którychś simsów xD
  • Odpowiedz