Wpis z mikrobloga

#komputery #informatyka #linux

Do posiadaczy Kiano SlimStick - kiedys szlo tutaj znalezc gotowe ISO z np. Ubuntu, ktore smigaly na Kiano. Teraz zamiast tego jest skrypt, zeby samemu sobie takie ISO stworzyc. Problem polega na tym, ze za kazdym razem jak tworze swoje ISO i probuje sprawdzic, czy smiga na LiveUSB to Wi-Fi i Bluetooth nie dzialaja. Instrukcja spod "Wifi issues" nie pomaga, bo nie mam takiego pliku.

Rozwiazal ktos ten problem albo ma jeszcze gdzies smigajace ISO (najlepiej Ubuntu, ale przygarne tez inne distro)?
  • 4
@robber: Przecież masz na stronie info w dziale:

Adding local packages and running scripts.

Jakbyś jakiś log podesłał czy coś to bysmy byli ci w stanie pomóc. W tym pc jest domyślnie wifi broadcoma dlatego nie działa. Musisz doinstalować pakiety ze sterownikami dla broadcoma.
@robber: Hej kolego. Tez mam kiano slimsticka i mam do Ciebie pytanie. Czy po podłączenie do tv tez masz lekki lag na myszce? Mam podłączone zew klawiatura + mysz i przy przesuwaniu odczuwam opóźnienie :( tez tak masz? Nie wiem czy to nie normalne w tym sprzęcie
@MajorMichalek: myszki nigdy nie podlaczalem xd jedyna, jakiej uzywalem, to z uzyciem smartfona przez TeamViewer. Ten BT w SlimSticku to raczej gowno, wiec nie zdziwilbym sie lagami, moze myszka z wlasnym adapterem wpinanym na USB by lepiej performowala?