Wpis z mikrobloga

Cześć mirki,
jako że mam przed sobą kilka dni wolnych pomyślałem że zrobie sobie licznik rowerowy, tylko tu się zastanawiam jaki procesor wybrać i jaki wyświetlacz patrzac pod kątem zużycia energii, jak i możliwości dalszej rozbudowy. Wiem że za 20-30 zł miałbym dość fajny licznik który miałby wszytsko co bym chciał ale tu chodzi o kwestie nauki. Zastanawiam sie również czy wybrać czujnik Halla czy może kontaktron, który w tym przypadku byłby lepszy?
#programowanie #stm32 #avr #elektronika
  • 3
  • Odpowiedz
@Lagranzjan: Zdecydowanie czujnik Halla. Kontaktron może nie łączyć i rozłączać dość szybko, a dodatkowo będzie zwyczajnie się zużywać mechanicznie.
Polecałbym wziąć Arduino Nano v3 (albo jego klona) i wyświetlacz monochromatyczny z Nokii. Na podobnym zestawie robiłem swojego smartwatcha i w atmedze 328p spokojnie starcza flasha na obsługę wyświetlacza, fonty i grafiki.
  • Odpowiedz
@mmmk: co do wyświetlcza i czujnika tak właśnie o tym myślałem, jeśli chodzi o procesor to w sumie nie robiłem za wiele na arduino ale w tym przypadku to też nawet spoko opcja.
  • Odpowiedz
@Lagranzjan: kup sobię płytkę stm discovery z prockiem stm32Lxxxxxx
seria L to low power, bardzo ładnie można oszczędzać prąd, trochę projektów z wyświetlaczem od nokii albo innym LCD jest. Jedna z płytek nawet ma wyświetlacz fajny zamontowany - koszt ~50zł.
  • Odpowiedz