Wpis z mikrobloga

@Bhilobun: skladniki na sos trzeba dodać do kurczaka pokrojonego w kostkę, wymieszać i do lodówki na godzinę przy czym nie dodaję pasty tamaryndowej bo nie mogę znaleźć. Dodaję też grzyby - mogą być nawet pieczarki, a zamiast makaronu ryżowego można użyć tradycyjnego, ale z tym pierwszym lepsze. Taki ogólnie pol thai, pad pol jak tam chcesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PanWinston: aha i sos rybny śmierdzi jak stare skarpety, ale po usmażeniu o dziwo dodaje ciekawy posmak( ͡° ͜ʖ ͡° )*:a tofu trzeba usmażyć na samym początku, zdjąć i dodać pod koniec.
@PanWinston: pasta z tamaryndowca w Tesco jest, Jest cały dział z azjatyckim żarciem. A co do sosu rybnego - Jezu jak to śmierdzi. A kiełki smazysz razem ze wszystkim?
@Bhilobun: dziękuje pięknie za zawołanie :D
@PanWinston: Hm. Ja ogólnie wrzucam wszystko na patelnie, bo dodaje jeszcze marchew i paprykę, w sensie razem z kurczakiem i tofu i tak już zostaje to na tej patelni do końca.
@kote U mnie w kolejności:
Tofu (jak się zrumieni zdejmuje)
Grzyby (chwile dusze)
Kurczak (do zrumienienia)
Cebula
Jajka (na środek, chwile trzymam i mieszam)
Tofu i kiełki
No właśnie - sos sojowy którego nie ma w przepisie
Makaron
I po 2-3 minutach zdejmuje
Wszystko na pełnym ogniu.
@PanWinston: to przepis który ja używam sie trochę różni :P po prostu wrzucam wszystko na patelnie, jak się usmaży to dolewam sosu , chwile dusze, jajko, makaron wraz z reszta sosu, pół minutki i gotowe.