Wpis z mikrobloga

#tvbox #banggood #elektronika
TLDR - Ma ktoś z Was tv boxa MXQ Pro 4k na Rockchip 3229?
Dostałem podróbkę z Banggood i szukam sensownie działającego firmware do niego.

Kupiłem na Banggood tego tv boxa, ale zamiast Amlogic S905 jest RK3229 :(
Link do produktu

Przy starcie jest logo S905, Kodi widzi Amlogic S905, CpuID i podobne pokazują generic ARM v7.
Jest Mali 400 zamiast 450, dmesg pokazuje rk3229 board, no i pod "radiatorem" jest SoC Rockchipa.
Box jest powolny pod Andkiem i w Kodi, Asphalt 8 zawisa zaraz po uruchomieniu (w reckach na yt widać, że gra startuje i działa),
w Antutu poniżej 18 000.
Firmware, które znalazłem (V88plus i MXQ 4k) nawet działają, ale nie wykrywają wifi rtl8723bs.

Sklep potwierdził problem i zrobił resend, ale czekam ciągle jeszcze na paczkę.
Podobno wysłali taki sam zestaw, więc jest też szansa na kolejnego fake'a...
  • 11
@Malinozaur: Mam ten szajs od lightinthebox. Miał być S905, jest RK3229. Zwrócili mi pieniądze, ale box pozostał. Kodi działa, lecz wygodniej jest mi wyszukiwać i strumieniować materiały po DLNA z laptopa na telewizor. Na początku jako tako chodził na nim Netflix, ale po niedawnym zablokowaniu urządzeń z rootem, przestał. Horizon od UPC blokuje natomiast wyświetlanie obrazu na zewnętrznym ekranie i tu też lipa. Szukałem jakiegoś alternatywnego firmware, ale nie wiem jak
@kodiwpigulce_pl: Myślałem o Libre/OpenElec, ale to co znalazłem jest pod RPi albo Amlogic, pod Rockchip 3229 nie ma chyba jeszcze. Na razie chyba nic z tego. Widziałem jakiś eksperyment na rk3288, na jednego konkretnego boxa, z opcją własnej kompilacji na inne boxy z takim samym prockiem, ale niestety nie na 3229. I jeszcze dochodzi problem z dual-boot na Rockchipie.
@Rav93: Drugi rk32296.0MX4VV88PLUSRTL8723cszhongx20170518V008_Spectek.zip - działa od razu po flashowaniu, ale też bez wifi.
Jeszcze sprawdzę z jakąś kartą wifi na usb. Pozostaje mi jeszcze opcja kompilacji własnego kernela z odpowiednim sterownikiem do wifi... :)
  • 0
@xdzejkob
Napisałem do sklepu ze dostalem fake i wysłali mi normalnego boxa za free.
Tego na RK próbowałem reanimować, szukać softu itp ale badziew się grzał mocno, łapał zwiechy po 5-10 min pracy i poszedł do szuflady. :)