Wpis z mikrobloga

Mirki z #zabrze #gliwice i okolice tej części #slask, czy znacie jakieś fajne miejsce na wybudowanie swojego domu i posadzenie drzewka? Powoli szukam swojego kawałka ziemi, ale nie wiem gdzie warto szukać, mimo że mieszkam tu całe życie, czasem przejadę przypadkiem jakąś boczną uliczką i okazuje się, że okolica warta uwagi.
Warunki to dobra komunikacja miejska i fajnie jakby w pobliżu byłby jakiś lasek.
Volter - Mirki z #zabrze #gliwice i okolice tej części #slask, czy znacie jakieś fajn...

źródło: comment_pP8tNYqFWnAzgXhg50LDe7lLNbv0h887.jpg

Pobierz

Która z tych miejscówek najlepsza?

  • Nowy dwór 0% (0)
  • Słoneczna dolina 25.0% (4)
  • Żerniki 43.8% (7)
  • Szałsza 12.5% (2)
  • Maciejów 18.8% (3)

Oddanych głosów: 16

  • 23
@Volter: słonecznej doliny nie polecam, ciągle tam jakieś problemy są z kanalizacją, chociaż może to już ponaprawiali. osobiście chyba bym maciejów brał, dobry dojazd do centrum i zabrza i gliwic, takie trochę amerykańskie przedmieścia :D
@trq: kanalizację już naprawili, ale to dotyczyło akcji tego jednego dewelopera, teraz obok już normalnie działki sprzedają.
Mnie też okolice Maciejowa się podobają, ale ciężko o wolną działkę, a jak już to blisko DK88 albo A1...
@veteranus: To też pytam czy są jakieś lepsze opcje ;). Wiem, że są droższe, ale nie chcę działki gdzieś w mikulach gdzie po jednej stronie będzie melina, a po drugiej mordownia. Sam dom to nie wszystko, sąsiedztwo jest równie ważne
@soadfan: Tak, nie jest daleko, ale jak wpsominałem, tu mam dwie babcie, ciotki, wujki, przyjaciele. Przydatne jakby ktoś miał dziecko z przedszkola, szkoły odebrać itp. Ale wszystko się może zmienić, to perspektywa kilku lat może nawet.
@Volter: Wpisz w google salon samochodowy ceter i wejdź w streetview i odwróc kamerę o 180, tam się ludzie budowali jest jeszcze sporo miejsca, ale czy coś tam na sprzedaż jest to Ci nie powiem musiałbyś podjechać albo się podowiadywać
@Volter: uwazaj na Maciejowie w okolicach dk88 bo bedzie w niedlugim czasie prowadzona nowa droga (chyba nowopilsudzkiego) ktora bedzie prowadzic od stadionu do skrzyzowania z wolnosci i dalej do 88.
salon samochodowy ceter


@Ganwroth: Bardzo fajna miejscówka, ale: DK88, są ekrany, ale widok słaby i pewnie jakiś hałas jest i sąsiedztwo oczyszlani ścieków, pojeżdżę tam na rowerze, ale zapewne coś tam z niej czasem czuć :/
@veteranus: bez konkretów jeszcze, jakieś 130m3, poddasze użytkowe i antresola nam się marzy ;)
@tikej: Wyludniają się wszystkie miasta bo ludzie zaczynają właśnie się przeprowadzać do domków na obrzeżach ;)
@tikej: Dobrze,