Wpis z mikrobloga

Czy praca przy instalacjach alarmowych satela to jakieś ciężkie zadanie czy polega to głównie na rozprowadzeniu instalacji i podłączenia wszystkiego? Kuzyn ma okazję dostać robotę w firmie, która montuje sprzęt wyłącznie od satela a cały szef naciska na doświadczenia właśnie w satelu.
Jest ktoś, kto mógłby doradzić? Zarobki około 4500 netto jako instalator na pełnym etacie.

#elektroda #elektronika #alarmy #zabezpieczenia #systemyalarmowe i nie wiem czy nie #automatyka bo i inteligentne domy wchodzą w grę.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Stulejusz_Wielki: Patrząc na montaż instalacji alarmowej Satela u mnie, mam wrażenie, że najbardziej czasochłonne zadanie to skonfigurowanie centrali, jeśli ma się jakieś nietypowe wymagania, albo np. znalezienie przyczyny, dlaczego alarm sam się załącza, jeśli nikt nie kręci się pod czujką.
  • Odpowiedz
@Stulejusz_Wielki: Pracowałem przy tym - Satel to g---o ;) Poza banalnym projektem łączenia instalacji czujek z centralą, jest trochę jedak roboty z manipulatorami. A niestety najgorzej z programowaniem i diagnozą problemów. Jak ma pojęcie o elektronice ogarnie po 3 miesiącach praktyki.
  • Odpowiedz
  • 2
@NieszczesnikZyciowy kuzyn, nie ma Internetu, rodzina od zawsze biedna. Posiadają do dzisiaj 21 calowy kineskopowy telewizor. Ja na tym pojęcia nie mam więc pytam bo zadał takie pytanie. Pracę a raczej ogłoszenie znalazł na pośredniaku. Dotychczas pracował jako budowlaniec a jego największe osiągnięcie to instalacje elektryczne w domach, mieszkaniach czy obiektach publicznych jak szkoły, szpitale czy podobne. Nie każdy ma tak dobrze, że posiada takie rarytasy jak internet. W sumie sam
  • Odpowiedz
  • 0
@Just666 podejrzewam, że każda firma ma swoje plusy i minusy. Czyli ktoś kto układał kable a największym manipulatorem był wyłącznik schodowy to takie coś jak satel jest do ogarnięcia? O elektronice ma tyle co sam go uczyłem. Jeszcze elektronikę "analogową" rozumie ale już z instalacjami can w samochodach to jak młotem o sciane.
  • Odpowiedz
  • 0
@Just666 gość jakiś debil, kuzyn mówi, że jakieś lojalki miał w umowie, że po rozwiązaniu umowy o pracę nigdy nie będzie mógł podjąć pracy jako elektryk/elektryk samochodowy/elektronik czy monter alarmów. Wyśmiał gościa i poszedł.
  • Odpowiedz
  • 0
@Just666 ja rozumiem lojalke bo nawet mam ją u siebie jednak nie na całe życie bo jakiś typ myśli że jest bogiem. Ponoć zadawał pytania w stylu czy praca w niedziele w nocy nie będzie przeszkodą albo czy ma jakiś sprzęt pomiarowy. Jeszcze nocki to ok bo np jak się buduje czy remontuje jakieś centrum handlowe ale k---a własny sprzęt pomiarowy, lojalki i doświadczenie. Albo bierzesz do nauki i piszesz lojalke
  • Odpowiedz